Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> АНДРУСОВ МИКОЛА ІВАНОВИЧ (1861—1924), геолог, стратиграф, палеонтолог 

АНДРУСОВ МИКОЛА ІВАНОВИЧ (1861—1924), геолог, стратиграф, палеонтолог 

Назва:
АНДРУСОВ МИКОЛА ІВАНОВИЧ (1861—1924), геолог, стратиграф, палеонтолог 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,62 KB
Завантажень:
418
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
АНДРУСОВ МИКОЛА ІВАНОВИЧ (1861—1924), геолог, стратиграф, палеонтолог 

Народився 1861 р. в Одесі. Закінчив Новоросійський університет (1884). Доповнював освіту в закордонних університетах і лабораторіях. Викладав у Петербурзькому й Новоросійському університетах. 1896—1905 рр. — професор Юр’євського університету; 1905—1912 рр. — професор Київського університету; 1912—1914 рр. — професор Вищих жіночих курсів у Петербурзі і співробітник Геологічного комітету; 1914—1918 рр. — директор Геологічного музею Петроградської Академії наук; 1918—1920 рр. — професор Таврійського університету. З 1921 р. працював у лабораторіях Сорбоннського (в Парижі) і Карлового (у Празі) університетів. Праці М.І.Андрусова, опубліковані наприкінці ХIХ — на початку ХХ ст., складають епоху в стратиграфії, палеонтології, палеографії, палеоекології, океанології. Вони дали змогу розробити детальну стратиграфію неогенових відкладень Понто-Каспійської області, яка й досі є неперевершеним зразком щодо чіткості та точності підрозділів. Подальші роботи лише деталізували закладену в цих схемах раціональну основу. Плідність спадщини М.І.Андрусова вплинула і на практику відкриття родовищ нафти на нових територіях. 
Усе життя і дослідницька праця М.І.Андрусова були тісно пов’я-зані з Чорним морем, на берегах якого він народився. Ще в гімназії він виявив великі здібності, захоплювався археологією, а згодом — зоологією, збирав окам’янілості, яких було багато на околицях Керчі. У гімназії він прочитав перші книги з геології, отож до уні верситету прийшов уже досить підготовленим, маючи запас не лише книжних, а й здобутих у полі геологічних знань. У Новоросійському університеті на перших курсах М.І.Андрусов особливо захоплювався зоологією. Цьому сприяли блискучі лекції І.І.Мечникова, а також те, що ще у восьмому класі гімназії він зацікавився вивченням морської фауни, яку невдовзі почав обробляти у геологічному кабінеті університету під керівництвом професора І.Ф.Синцова, що став його першим учителем з геології. Починаючи з 1882 р. Новоросійське товариство дослід-ників природи відряджає Андрусова-студента в літню пору для геологічних досліджень на Керченський півострів. У 1884 р. вийшла друком його перша наукова праця «Замітки про геологічні дослідження на околицях міста Керчі». Обробка колекцій, зібраних у 1882—1884 рр., стала основою цілої серії його наукових публікацій. 
Курс університету М.І.Андрусов завершив блискуче. Йому призначили стипендію на дворічну поїздку за кордон для доповнення освіти. Ця поїздка мала для М.І.Андрусова велике значення. Він ознайомився з роботою європейських наукових центрів — у Відні, Мюнхені, Загребі — і найвидатніших учених. Після повернення з-за кордону М.І.Андрусова було залишено професорським стипендіатом у Петербурзькому університеті. У 1889 р. М.І.Андрусов здійснив подорож у Закаспій, який згодом стане другою, після Чорномор’я, геологічною провінцією, котрій він присвятить усю свою діяльність. Того ж року він знову переїхав в Одесу у зв’язку з обранням на посаду лаборанта геологічного кабінету, а після захисту 1890 р. у Петербурзькому університеті магістерської дисертації «Керченський вапняк та його фауна» почав також викладати як приват-доцент.
Близькість до Чорного моря знову пробудила в М.І.Андрусова зацікавленість до вивчення чорноморських областей, тим більше, що вони мають багато спільного з неогеновими відкладеннями Закаспію та деяких інших областей, в яких йому випало побувати. Важливою віхою одеського періоду діяльності М.І.Андрусова стали підготовка та участь у Чорноморській глибоководній експедиції, яка відбулася у 1890 р. Експедиція одержала важливі наукові результати, зокрема, зробила два відкриття: на дні моря знайдено залишки післятретинної фауни каспійського типу і відкрито зараженість глибин сірководнем, що відразу пояснювало багато особливостей Чорноморського басейну. Ці та інші наукові результати М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: АНДРУСОВ МИКОЛА ІВАНОВИЧ (1861—1924), геолог, стратиграф, палеонтолог 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок