Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Джозеф Джон Томсон (Thomson) як визнання його видатних заслуг в галузі теоретичних і експериментальних досліджень електропровідності в газах роки життя: 1856 - 1940 рр.

Нобелівський лауреат Джозеф Джон Томсон (Thomson) як визнання його видатних заслуг в галузі теоретичних і експериментальних досліджень електропровідності в газах роки життя: 1856 - 1940 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Джозеф Джон Томсон (Thomson) як визнання його видатних заслуг в галузі теоретичних і експериментальних досліджень електропровідності в газах роки життя: 1856 - 1940 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,79 KB
Завантажень:
59
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Джозеф Джон Томсон (Thomson)


як визнання його видатних заслуг в галузі теоретичних і експериментальних досліджень електропровідності в газах
роки життя: 1856 - 1940 рр.
Англійський фізик Дж.Томсон народився 18 грудня 1856 р. в Читхем-Хіллі, передмісті Манчестера, в родині Джозефа Джеймса й Еммі Томсонів. У 14 років Томсона послали вчитися до Оуенс-коледжу (нині – Манчестерський університет). Цей заклад відіграв важливу роль у кар'єрі Томсона. Одержавши тут 1876 р. звання інженера, Томсон вступив до Трініті-коледжу Кембриджського університету, де вивчав математику та математичні додатки до задач теоретичної фізики. Ступінь бакалавра з математики він одержав 1880 р. Наступного року його було обрано членом вченої ради Трініті-коледжу, і він почав працювати в Кавендишській лабораторії в Кембриджі. 1884 р. Томсон у 27 роки зайняв посаду професора експериментальної фізики і директора Кавендишської лабораторії. Його дуже цінували як математика-фізика. Він активно застосовував максвелівську теорію електромагнетизму, що було враховано під час обрання його на цю посаду. Роботи Томсона присвячені вивченню проходження електричного струму через розріджені гази, катодних і рентгенівських променів, а також атомній фізиці. 1890 р. Томсон одружився із Розою Паджет. У них були син і дочка. Його син, Дж.П.Томсон, одержав Нобелівську премію з фізики 1937 р. 1897 р., досліджуючи відхилення катодних променів у магнітному й електричному полях, Томсон довів, що вони є потоком негативно заряджених часточок, обчислив їх питомий заряд і виявив, що їхня маса приблизно в 1837 разів менше від маси атома водню. Це було прямим і надійним відкриттям електрона. 1906 р. Томсон одержав Нобелівську премію з фізики “як визнання його видатних заслуг в галузі теоретичних і експериментальних досліджень електропровідності в газах”. 1906–1914 рр. для Томсона почався другий і останній великий період експериментальної діяльності. Він вивчав канальні промені, що рухаються в напрямку до катода в трубці розрядження. 1918 р. він очолив Трініті-коледж. Після 1919 р. діяльність Томсона зводилася до виконання обов'язків голови Трініті-коледжу, додатковим дослідженням у Кавендшській лабораторії і ефективному вкладанню коштів. На додаток до Нобелівської премії Томсон одержав багато інших нагород, серед яких є такі присуджені Лондонським королівським товариством медалі: Королівська (1894), Х’юза (1902) і Коплі (1914). Він був президентом Лондонського королівського товариства (1915, 1908). Йому було даровано дворянство. Він є одним з основоположників класичної електронної теорії металів (1900). Томсон помер 30 серпня 1940 р. і був похований у Вестмінстерському абатстві поблизу Лондона.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Джозеф Джон Томсон (Thomson) як визнання його видатних заслуг в галузі теоретичних і експериментальних досліджень електропровідності в газах роки життя: 1856 - 1940 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок