Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Алан Мак-Діармід (MacDiarmid) за відкриття і розвиток галузі електропровідних полімерів рік народження: 1927 р.

Нобелівський лауреат Алан Мак-Діармід (MacDiarmid) за відкриття і розвиток галузі електропровідних полімерів рік народження: 1927 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Алан Мак-Діармід (MacDiarmid) за відкриття і розвиток галузі електропровідних полімерів рік народження: 1927 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,49 KB
Завантажень:
164
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Алан Мак-Діармід (MacDiarmid)


за відкриття і розвиток галузі електропровідних полімерів
рік народження: 1927 р.
Американський хімік Алан Мак-Діармід народився 1927 р. у Мастертоні (Нова Зеландія). Вищу освіту він здобув в університеті своєї країни. 1953 р. у Вісконському університеті захистив докторську дисертацію, а через два роки – у Кембриджському. Починаючи з 1956 р., Мак-Діармід працює в університеті штату Пенсільванія, а від 1988 р. обіймає посаду професора хімії. У 70-х роках учений разом з фізиком А.Хігером вивчає у Філадельфії металеві властивості неорганічного полімеру нітриду сірки (SN)x. На семінарі в Токіо Мак-Діармід уперше зустрівся з Х.Сірокавою; вони обговорили надзвичайні властивості вільних плівок поліацетилену, й американський хімік запросив японського колегу до Пенсільванського університету. Тут вони зайнялися пошуком способів, які б дозволяли синтезувати полімерні плівки з електропровідними властивостями. Дослідники домоглися бажаного результату обробленням поліацетилену парами галогенів – брому чи йоду. Ідеальна електропровідність перших модифікованих таким способом плівок збільшилася в мільярд разів і склала 1000 (Ом·см)-1. А.Хігер, А.Мак-Діармід і Х.Сірокава використали в пластмасах електронно-діркову провідність й отримали різноманітні електропровідні полімерні матеріали, які вже давно знайшли широке застосування в техніці. Як це не раз траплялося в минулому, з'ясувалося, що в колишньому СРСР ще в 60-ті роки велися роботи в цій сфері, але потім їх віднесли до безперспективних. За останні десять років з'явилася друга генерація напівпровідникових полімерних матеріалів. На їхній основі конструюються органічні транзистори і дисплеї, полімерні лазери і сонячні батареї. 2000 р. Нобелівський комітет вручив премію з хімії А.Мак-Діарміду, А.Хігеру і Х.Сірокаві за “відкриття і розвиток галузі електропровідних полімерів”. І хоча ці видатні вчені зробили своє відкриття понад двадцять років тому, оцінити його Шведська академія змогла тільки з часом.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Алан Мак-Діармід (MacDiarmid) за відкриття і розвиток галузі електропровідних полімерів рік народження: 1927 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок