Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Значення праці Ціолковського для космонавтики

Значення праці Ціолковського для космонавтики

Назва:
Значення праці Ціолковського для космонавтики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,61 KB
Завантажень:
274
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
“Значення праці Ціолковського для космонавтики”


План
Вихід у космос;
К. Е. Ціолковський – Основоположник космонавтики;
Перша схема космічної ракети;
Геніальна робота К. Е. Ціолковського 1903року;
“Формула Ціолковського”;
Ідея космічного польоту.


Безмежний, безкраїй Всесвіт здавна вабив до себе людину. Та лише в наш час земляни зуміли проникнути в його широкі простори. Нині людина успішно “обживає” свого найближчого небесного сусіда – Місяць, відкриває нові об’єкти Всесвіту, здійснює “прогулянки” на космічних кораблях, посилає автомати до Венери і Марса.
Вихід у космос – не просто здійснення мрії, не марна цікавість. Тепер вивчення космічного простору, пізнання його таємниць спрямовується на користь землян. Адже давно помічено, а тепер остаточно з’ясовано, величезний вплив космічних явищ і процесів на життя і діяльність людини. Вивчення цих впливів – необхідний етап на шляху дальшого оволодіння силами природи. І людина все далі проникає в космос. А він, хоч і важко та неохоче, поступається перед людським розумом і волею.
Штучні супутники, космічні кораблі і космічні станції, місяцеходи і потужні радіотелескопи, польоти самої людини в космос доносять дедалі ширшу інформацію. Уже тепер потік цієї інформації незрівнянно зріс. Завдяки тому, що астрономічні інструменти виносяться за межі земної атмосфери, набагато розширився діапазон хвиль, у яких можна спостерігати випромінення небесних сил. Внаслідок застосування нових засобів дослідження одержано багато відомостей про будову Місяця, про атмосфери й поверхні планет.
Надзвичайно важливу роль у розвитку космонавтики відіграли праці К,Е, Ціолковського. Він вперше (1903 р.) вказав на необхідність застосування реактивних апаратів для космічних польотів і запропонував першу схему космічної ракети.
І ось охоплена полум’ям ракета, несучи корисний вантаж, яким є космічний апарат, різко зринає вгору. Залишилась далеко наша планета. Якими трасами пролягає рух космічного розвідника? Вчені встановили, що тип траєкторії ракети визначається швидкістю апарата відносно Землі та Сонця. Якщо його швидкість більша від першої космічної (або дорівнює їй), але менша від другої, то він стає штучним супутником землі і рухається по колу або еліпсу, а якщо швидкість апарата більша від другої космічної або дорівнює їй, але менша за третю, то він стає штучною планетою 0 супутником Сонця. З такими швидкостями запускають звичайно автоматичні станції. Завдання космонавтики - розрахувати траєкторію польоту космічного апарата енергетично найбільш вигіднішим і до того не точним.
Основоположником і дослідником Всесвіту є К.Е. Ціолковський.
Вчені створили чудові кораблі для польотів людини в космос. Вони перетворили їх кабіни в маленькі острівці земного життя в космосі. Різні системи підтримують життєдіяльність космонавтів на нормальному, “земному” рівні. Обладнання і конструкції космічних апаратів повинні бути надійними, легкими і міцними. Різін фактори космічного польоту (перевантаження, вібрації, невагомість, глибокий вакуум, радіація тощо) не повинні впливати на роботу апаратури. Космонавтика тісно пов’язана з багатьма природничими науками, що вивчають космос. У зв’язку з цим вона стала дуже розгалуженою. Вже створено багато нових наукових напрямів у дослідженні космосу – космічне матеріалознавство, космічна психологія, космічна мікробіологія, космобачення тощо. І все це для того, щоб розширити владу людини над космосом.
Космос – безмежний навколишній світ, або Всесвіт, або просто космічний прості. Словом “космос” людина звикла називати все те, що за межами нашої планети. Космічний простір, обмежений сферою земного тяжіння (радіус 930000 км), - близький або навколоземний, космос. Тут переважаючою порівнянню з впливом Сонця та інших планет є дія Землі. Властивості цього простору і визначаються виключно полем тяжіння нашої планети. Нижня межа його пролягає на висоті 150-200 км, де здебільшого здійснюють свій рух по орбіті космічні кораблі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Значення праці Ціолковського для космонавтики

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок