Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Ернест Томас Сінтон Уолтон (Walton) за дослідницьку роботу з перетворення атомних ядер за допомогою штучно прискорюваних атомних частинок роки життя: 1903 - 1995 рр.

Нобелівський лауреат Ернест Томас Сінтон Уолтон (Walton) за дослідницьку роботу з перетворення атомних ядер за допомогою штучно прискорюваних атомних частинок роки життя: 1903 - 1995 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Ернест Томас Сінтон Уолтон (Walton) за дослідницьку роботу з перетворення атомних ядер за допомогою штучно прискорюваних атомних частинок роки життя: 1903 - 1995 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,82 KB
Завантажень:
471
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Ернест Томас Сінтон Уолтон (Walton)


за дослідницьку роботу з перетворення атомних ядер за допомогою штучно прискорюваних атомних частинок
роки життя: 1903 - 1995 рр.
Ірландський фізик Е.Уолтон народився 6 жовтня 1903 р. у Дангарвані (графство Уотерфорд) у родині священика. Юний Уолтон здобув шкільну освіту в школах Бенбриджу й Кукустану. У 1915 р. він вступив до Методистського коледжу в Белфасті й закінчив його 1922 р. Потім навчався у Трініті-коледжі при Дублінському університеті, де вивчав математику й фізику на кошти стипендіального фонду, діставши ступінь бакалавра. 1926 р. він залишився в Трініті-коледжі на рік для експериментальної й теоретичної роботи з турбулентності рідини й здобув ступінь магістра 1927 р. Цього ж року Уолтон дістає урядову стипендію для вивчення ядерної фізики під керівництвом Е.Резерфорда в Кавендишській лабораторії Кембриджського університету, де 1931 р. захищає докторську дисертацію. Застосовуючи теорію фізика Гамова, Уолтон і Кокрофт кілька років працювали над створенням надійного й ефективного прискорювача частинок, за допомогою якого можна було б срямовувати на ядро досить велике число позитивно заряджених частинок. Надавши цим частинкам енергію у кілька сот тисяч електрон-вольт, Уолтону й Кокрофту на початку 1932 р. вдасться розщепити атом. 1934 р. Уолтон повертається до Ірландії, де стає членом ради Трініті-коледжу. Протягом 1946-1974 рр. обіймає посаду професора натуральної й експериментальної філософії цього ж коледжу. Уолтонові й Кокрофту 1951 р. присуджено Нобелівську премію з фізики «за дослідницьку роботу з перетворення атомних ядер за допомогою штучно прискорюваних атомних частинок». Своїми роботами вчені не лише довели можливість перетворення атомних частинок цілком під контролем людини й без використання радіоактивних матеріалів, а й здійснили атомні реакції, що супроводжуються вивільненням великої енергії. Основні роботи Уолтона стосуються ядерної фізики, прискорювальної техніки, фізики космічних променів. Він першим висунув ідею резонансного лінійного прискорювача з трубками дрейфу, разом із Дж.Кокрофтом сконструював так званий каскадний генератор для штучного прискорення заряджених частинок (прискорювач Кокрофта-Уолтона) й здійснив ядерну реакцію, викликану прискореними протонами – трансмутацію ядер літію. Решту досліджень Уолтона присвячено питанням гідродинаміки, мікрохвиль та іншим аспектам ядерної фізики. Уолтон – член Ірландської королівської академії наук і Дублінського королівського товариства; співпрацював у комітетах радників при Дублінському інституті фундаментальних досліджень і Королівському госпіталі міста Дубліна, нагороджений медалями і преміями багатьох наукових установ. Учений помер у 92 роки в 1995 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Ернест Томас Сінтон Уолтон (Walton) за дослідницьку роботу з перетворення атомних ядер за допомогою штучно прискорюваних атомних частинок роки життя: 1903 - 1995 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок