Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Кеніті Фукуї (Fukui) за розробку теорії протікання хімічних реакцій, створеної ними незалежно один від одного роки життя: 1918 - 1998 рр.

Нобелівський лауреат Кеніті Фукуї (Fukui) за розробку теорії протікання хімічних реакцій, створеної ними незалежно один від одного роки життя: 1918 - 1998 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Кеніті Фукуї (Fukui) за розробку теорії протікання хімічних реакцій, створеної ними незалежно один від одного роки життя: 1918 - 1998 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,71 KB
Завантажень:
221
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Кеніті Фукуї (Fukui)


за розробку теорії протікання хімічних реакцій, створеної ними незалежно один від одного
роки життя: 1918 - 1998 рр.
Японський хімік К.Фукуї народився 4 жовтня 1918 р. на о.Хонсю в родині комерсанта. Ще школярем Фукуї виявляв інтерес до хімії, але його батько умовив його вступити на факультет хімічної технології Кіотського імператорського університету. Він закінчив університет 1941 р. і протягом наступних трьох років працював в галузі хімії синтетичного палива у військовій лабораторії. 1948 р. він одержує докторський ступінь у Кіотському університеті, перебуваючи вже протягом трьох років на посаді асистент-професора. 1951 р. він стає повним (дійсним) професором фізичної хімії і відтоді постійно працює в Кіотському університеті. Перші дослідження Фукуї були різноманітними: роботи в таких сферах як моделювання реакцій, органічний синтез за наявності неорганічних солей, а також кінетика і каталіз полімеризації. Під час виконання цих робіт він зацікавився явищами, які проходять на субмолекулярному рівні в промислових хімічних процесах, їхнім математичним поданням. Під впливом теорії донорно-акцепторних комплексів Фукуї на початку 50-х років встановив, що тільки мале число молекулярних орбіталей («граничних орбіталей») мають вагомий вплив у ході реакції за важливої ролі їх симетрії. Свої теорії Фукуї виклав із застосуванням складних математичних термінів у японських журналах. На них не звернули великої уваги. Р.Гоффманн і Р.Б.Вудворд 1965 р., працюючи незалежно від Фукуї, описали ряд закономірностей, які дозволяють передбачити можливість протікання реакції між органічними молекулами, виходячи з концепції орбітальної симетрії, чим підкреслили роль ідеї Фукуї. Фукуї і Гоффманн одержали Нобелівську премію з хімії 1981 р. «за розробку теорії протікання хімічних реакцій, створеної ними незалежно один від одного». «Використовуючи свою теорію, Фукуї відкрив закономірності для багатьох груп хімічних реакцій органічних сполук», - наголошувала Інга Фішер-Х'ялмарс, член Шведської королівської академії наук. 1970 р. Фукуї було обрано на посаду старшого іноземного ученого-фахівця Національного наукового фонду США, від 1980 р. він є президентом філії Інституту прикладного мистецтва і текстильних волокон при Кіотському університеті. Він – член міжнародної академії квантово-молекулярних досліджень, впродовж 1978-1979 рр. – віце-президент Японського хімічного товариства, а 1983-1984 рр. – його президент. Помер К.Фукуї 1998 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Кеніті Фукуї (Fukui) за розробку теорії протікання хімічних реакцій, створеної ними незалежно один від одного роки життя: 1918 - 1998 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок