Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> КВІТКА Климент Васильович Український музикознавець-фольклорист, педагог

КВІТКА Климент Васильович Український музикознавець-фольклорист, педагог

Назва:
КВІТКА Климент Васильович Український музикознавець-фольклорист, педагог
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,14 KB
Завантажень:
151
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
КВІТКА Климент Васильович
Український музикознавець-фольклорист, педагог
Народився 4 лютого 1880 р. в с. Хмелів на Сумщині. .У 1902 р. закінчив юридичний факультет Київського університету. Музичну освіту здобув у Київському музичному училищі РМТ (клас фортепіано у Г. Ходоровського).
На початку XX ст. інтенсивно працював у галузі фольклористики, брав участь у численних експедиціях. Зібрав понад 6 тис. українських народних пісень та пісень інших народів (російського, білоруського, приазовських болгар та ін.). Чимало записав їх з голосу Лесі Українки (був її чоловіком).
З 1920 р. — член етнографічної комісії АН СРСР. У 1922 р. організував кабінет музичної етнографії АН УРСР, який очолював до 1933 р. Професор Московської консерваторії (з 1933), викладав курс музики народів СРСР. З 1937 р. і до кінця життя керував створеним ним Кабшетом музики при історико-теоретичному факультеті.
Відомий як видатний учений у галузі музичної етнографії, професійний збирач та дослідник музичного фольклору народів
СРСР. Автор нової методики теоретичної основи етномузичної соціології та вивчення музики етнічно близьких народів (слов’ян, тюрків). Багато часу присвятив вивченню стародавніх звукорядів, народних музичних інструментів.
Його праці: «Народні мелодії з голосу Лесі Українки» (ч. 1— 2, 1917—1918), «Українські народні мелодії» (1922), «Ритмічні паралелі в піснях слов’янських народів» (1923), «Професіональні народні співці і музиканти на Україні» (1924), «Пісні українських зимових обрядових свят» (початок 40-х років) та ін.
Помер 19 вересня 1953 р. в Москві.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: КВІТКА Климент Васильович Український музикознавець-фольклорист, педагог

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок