Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Персі Вільямс Бриджмен (Bridgman) за винахід приладу, який дозволив створити надвисокий тиск, і за відкриття у фізиці високих тисків роки життя: 1882 - 1961 рр.

Нобелівський лауреат Персі Вільямс Бриджмен (Bridgman) за винахід приладу, який дозволив створити надвисокий тиск, і за відкриття у фізиці високих тисків роки життя: 1882 - 1961 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Персі Вільямс Бриджмен (Bridgman) за винахід приладу, який дозволив створити надвисокий тиск, і за відкриття у фізиці високих тисків роки життя: 1882 - 1961 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,90 KB
Завантажень:
341
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Персі Вільямс Бриджмен (Bridgman)


за винахід приладу, який дозволив створити надвисокий тиск, і за відкриття у фізиці високих тисків
роки життя: 1882 - 1961 рр.
П.Бриджмен, американський фізик, народився в Кембриджі 21 квітня 1882 р. в родині газетного репортера і публіциста. Незабаром родина переїжджає до м. Ньютон, де Персі закінчив спочатку церковнопарафіяльну школу, а потім середню. У віці 18 років він вступає до Гарвардського університету де вивчає хімію, математику, фізику. 1904 р. він здобуває диплом бакалавра, за рік – ступінь магістра, а 1908 р. він стає доктором наук, захистивши дисертацію з впливу тиску на опір ртуті, і залишається працювати як науковий співробітник в університеті. Результатом його наукової діяльності став винахід герметизованого методу ізоляції судин з газом під високим тиском. 1910 р. Бриджмен працює викладачем Гарвардського університету і через 2 роки одружується з дочкою засновника Атлантського університету. В нього були син і дочка. родина жила то в Кембриджі, то в літньому будинку в Рандолфі (штат Нью-Гемпшир). 1913 р. Бриджмен дістає звання асистент-професора, а 1919 р. – професора. Під час першої світової війни він, працюючи в Нью-Лондоні (штат Коннектикут), створив протичовневу систему звукового виявлення. У подальших роботах Бриджмена досліджується проблема стискальності фазових перетворень, в'язкості й інших властивостей речовин. Він уперше спостерігав перехід метал – діелектрик під тиском; установив, що багато матеріалів під дією високого тиску стають поліморфними, змінюється їхня кристалічна структура в бік ущільнення атомів у кристалі. Його дослідження довели, що за високих тисків у надрах Землі повинні відбуватися зміни фізичних властивостей і кристалічних структур гірських порід. Під час Другої світової війни Бриджмен працював над проблемою стискуваності урану та плутонію, а також – над утворенням першої атомної бомби. 1946 р. П.Бриджмену було присуджено Нобелівську премію з фізики «за винахід приладу, який дозволив створити надвисокий тиск, і за відкриття у фізиці високих тисків». 1950 р. він стає університетським професором Кембриджу, у 1954 р. - почесним професором у відставці. У віці 79 років він дізнався, що невиліковно хворий на рак, і 20 серпня 1961 р. покінчив життя самогубством. Бриджмен був членом Національної академії наук, Американського філософського товариства, Американської академії наук і мистецтв, Американської асоціації сприяння розвиткові науки й Американського фізичного товариства. Він був іноземним членом Лондонського королівського товариства, Національної академії наук Мексики й Індійської академії наук. Був нагороджений медаллю Румфорда Американської академії наук і мистецтв, медаллю Еліота Крессона Франклінівського інституту, науковою нагородою Американської дослідницької корпорації. Йому було присуджено почесні ступені Бруклінського політехнічного інституту, Гарвардського університету, Єльського університету й Стивенсонівського технологічного інституту.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Персі Вільямс Бриджмен (Bridgman) за винахід приладу, який дозволив створити надвисокий тиск, і за відкриття у фізиці високих тисків роки життя: 1882 - 1961 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок