Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> ГЛУШКОВ Віктор Михайлович Український математик, учений у галузі кібернетики та обчислювальної техніки

ГЛУШКОВ Віктор Михайлович Український математик, учений у галузі кібернетики та обчислювальної техніки

Назва:
ГЛУШКОВ Віктор Михайлович Український математик, учений у галузі кібернетики та обчислювальної техніки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,35 KB
Завантажень:
237
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
ГЛУШКОВ Віктор Михайлович
Український математик, учений у галузі кібернетики та обчислювальної техніки
Народився 24 серпня 1923 р. в м. Ростові-на-Дону в родині інженера. У1948 р. закінчив Ростовський університет. Спочатку досліджував абстрактну та топологічну алгебру, потім розробляв теоретичні й прикладні питання кібернетики.
У1956—1957 pp. очолював лабораторію обчислювальної техніки в Інституті математики АН УРСР. З 1957 р. і до кінця життя — директор Обчислювального центру (з 1962 р. — Інститут кібернетики) АН УРСР.
Академік з 1961 p., віце-президент АН УРСР з 1962 p., академік АН СРСР з 1964 p., заслужений діяч науки з 1978 р.
В. Глушков — автор 750 наукових праць, багато з яких не мають аналогів у світі. Зробив величезний внесок у розроблення теоретичних концепцій штучного інтелекту. Він прагнув спрямувати нову теорію на розв’язання реальних завдань проектування машин. Найвідоміші його праці стосуються теорії нескінченних дискретних, а особливо топологічних бікомпакт-них груп, проблем обчислювальної техніки і кібернетики, зокрема теорії цифрових автоматів.
Під його керівництвом було сконструйовано серію електронно-обчислювальних машин: «Київ», «Мир», «Дніпро», системи «Львів», «Кунцево» та ін. Жодна з цих машин не поступалася найкращим зарубіжним зразкам. В ЕОМ «Київ», наприклад, знайшов своє практичне втілення важливий напрям теоретичних пошуків В. Глушкова — штучний інтелект.
Створена під його керівництвом на початку 70-х років електронно-обчислювальна машина «Мир» стала прототипом сучасних «персоналом».
За свої дослідження В. Глушков був двічі удостоєний Державних премій (1964, 1968).
На робочому столі ученого під склом лежав аркуш паперу з написом: «Сьогодні перший день твого життя, що залишилося. Не гай марно часу». Він жив з максимальною віддачею і зробив величезний внесок у теорію та практику створення сучасних обчислювальних комплексів. Помер ЗО січня 1982 р.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: ГЛУШКОВ Віктор Михайлович Український математик, учений у галузі кібернетики та обчислювальної техніки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок