Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> ВЕРЗИЛОВ Аркадій Васильович Український історик, краєзнавець, археолог, громадський діяч

ВЕРЗИЛОВ Аркадій Васильович Український історик, краєзнавець, археолог, громадський діяч

Назва:
ВЕРЗИЛОВ Аркадій Васильович Український історик, краєзнавець, археолог, громадський діяч
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,14 KB
Завантажень:
247
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
ВЕРЗИЛОВ Аркадій Васильович
Український історик, краєзнавець, археолог, громадський діяч
Народився 22 грудня 1867 р. у с. Ковчині на Чернігівщині у родині діловода судової палати. Закінчив Чернігівську гімназію. До наукової роботи прилучився ще навчаючись на історико-філологічному факультеті Київського університету, де його керівником був професор В. Антонович. Брав активну участь в археологічних розкопках у Чернігові. Після закінчення університету працював у Центральному архіві в Києві. Видав монографію «Очерки торговли Южной Руси в 1480—1569» (1898).
Повернувшись до Чернігова, став членом Губернської архівної комісії, брав активну участь у підготовці та проведенні XIV Археологічного з’їзду (1908), досліджував проблеми історії краю.
Брав участь у політичному і громадському житті міста: обіймав посади міського секретаря та міського голови, був членом чернігівської Громади та «Просвіти». 1917 р. очолив першу в Чернігові українську гімназію, а 1919 р. викладав історію України слухачам Чернігівського народного університету.
У 20-ті роки працював ученим секретарем Чернігівського наукового товариства, в комісіях Всеукраїнської академії наук, зокрема в комісії з укладання біографічного словника українських діячів.
Більшість праць ученого присвячено питанням історії Чернігівщини: «Уніатські архімандрити в Чернігові», «Найдавніший побут Чернігівської околиці», «Наукове життя в Чернігові (в 1914— 1924 рр.)». Написав змістовні спогади про В. Антоновича, М. Гру-шевського, біографічні нариси про М. Костомарова, Л. Глібова, М. Коцюбинського.
Помер 1931 р. у Чернігові.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: ВЕРЗИЛОВ Аркадій Васильович Український історик, краєзнавець, археолог, громадський діяч

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок