Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ Григорій Петрович Український літературознавець, педагог і краєзнавець

ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ Григорій Петрович Український літературознавець, педагог і краєзнавець

Назва:
ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ Григорій Петрович Український літературознавець, педагог і краєзнавець
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
0,89 KB
Завантажень:
170
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ Григорій Петрович
Український літературознавець, педагог і краєзнавець
Народився 1905 р. в с. Царичанка на Дніпропетровщині в селянській родині. Закінчив педагогічний технікум (1928), вчителював і співробітничав у газеті «Пролетарская мысль». У 1935 р. закінчив Пермський педагогічний інститут. З 1935 по 1938 р. навчався в аспірантурі Московського педагогічного інституту, потім очолював кафедру педінституту в Тюмені.
З 1948 по 1975 р. працював у Ніжинському педагогічному інституті ім. М. В. Гоголя, завідував кафедрою російської та зарубіжної літератури. З ініціативи Г. Васильківського протягом 1952—1959 рр. в інституті було проведено дві Всесоюзні Гоголівські конференції, на яких він виступив із доповідями «Світове значення творчості М. В. Гоголя» та «М. Гоголь і А Міцкевич».
Багато уваги приділяв краєзнавчій роботі, чудово знав історію Чернігівщини й Ніжина. Велику кількість статей присвятив історичним подіям краю, діячам літератури та мистецтва. Автор книжки «Ніжин» (1981).
Г. Васильківський був одним із засновників у Ніжинському педагогічному інституті музею рідкісної книги, який названо його ім’ям, а також краєзнавчого музею міста.
Помер у 1986 р.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ Григорій Петрович Український літературознавець, педагог і краєзнавець

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок