Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Китайський імператор Цинь Ши Хуанді

Китайський імператор Цинь Ши Хуанді

Назва:
Китайський імператор Цинь Ши Хуанді
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,84 KB
Завантажень:
437
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
“Китайський імператор Цинь Ши Хуанді”
Боротьба за першість
У ході безупинної міжусобної війни китайських царств протягом V-ІІІ століть до н.е. виявилася визначена історична тенденція - необхідність об'єднання розрізнених царств у єдину, сильну державу, здатну забезпечити безпеку границь, можливість захоплення нових земель і рабів у сусідніх країн.
Об'єднання країни в тих умовах було можливе лише в результаті насильницького підпорядкування одному більш сильному царству територій всіх інших царств. У силу вищевикладених причин найсильнішим із давньокитайських царств у той час було царство Цинь. Подальші завоювання циньского царства, що завершилися утворенням імперії, пов’язані з ім'ям Ін Чжена (246 - 210 рр. до н.е.).
Становлення імператорської влади
Спочатку під керівництвом видного сановника Люй Бу-вея, але незабаром і самостійно, Ін Чжен, який виявився людиною залізної волі, став проводити ще більш активну, чим його попередники, завойовницьку політику. Люй Бу-вей вирішив змістити малолітнього імператора, але змова була розкрита і його в 237 році стратили. У 241 році до н.е. царства Вей, Хань, Чжао і Чу уклали між собою військовий союз проти царства Цинь. Однак ця міра була безуспішною. Царства Вей, Хань, Чжао і Чу не могли протистояти економічно більш сильному, централізованому циньському царству. У результаті багаторічної боротьби Ін Чжен підкорив одне за іншим усі давньокитайські царства. У 230 році до н.е. було підкорено ханьске царство, у 228 році до н.е. підлегле чжаоське царство, у 225 році до н.е. - царство Вей, у 222 році до н.е. - царства Чу і Янь. Самий запеклий опір зробило лише царство Ци, - на нього було зроблено кілька походів і тільки наприкінці 221 року до н.е. воно визнало владу циньского царства.
Зробивши главою величезної держави, Ін Чжен обрав для себе і для своїх нащадків новий титул - ХУАНДІ (імператор). Пізні джерела звичайно іменують Ін Чжена - Цинь Ши Хуанді, що означає "Перший імператор імперії Цинь". Після цього, у титулі в імператора Китаю з'являється його порядковий номер: Ер Ши - другий, Сянь Ши - третій ...3
Об'єднання і захист країни
Майже відразу ж після завершення завоювань давньокитайських царств, Цинь Ши Хуанді почав походи проти гунів на північ, і держав Ює на півдні. Країна, що називалася Ює, займала величезну площу на півдні Китаю. Тут були держави Ює Дуньхай (зараз це провінція Чжецзянь), Миньює (зараз це провінція Фуцзян), Наньює, що займало велику територію, що включала в себе південну частину сучасної провінції Юньнань, провінції Гуансі, Гуандун і частину Індокитаю. Ці держави здавна знаходилися в добрих відносинах із давньокитайськими державами Чу й У.
У V-І століттях до н.е. частина володінь Ює була завоеванна царством У, але незабаром це царство було саме завоеванно державами Ює.
Потім держави Ює піддалися нападу царства Чу. Після цього всі держави Юе, включаючи царство В, були приєднані до земель царства Чу. При Цинь Ши Хуанді циньскі війська форсували Янсцзицзян і вторглись у володіння Чу. Після узяття головного міста царства Чу, Цинь Ши Хуанді змусив визнати верховну владу Циньской імперії на всій цій величезній території, аж до В'єтнаму.
До цього часу, у зв’язку з небезпекою, що підсилилася, гуннських вторгнень, кочові райони яких розташовувалися на північно-заході імперії Цинь, аж до великого закруту Хуанхе, включаючи територію сучасного Ордоса, Цинь Ши Хуанді поставив мету: відтіснити гунів від північних границь імперії. Для цього він провів реорганізацію армії, включивши в її склад значні загони вершників. Після декількох боїв, циньскі війська, під командуванням военначальника Мін Тяня, нанесли гуннам серйозна поразка і витиснули їх з Ордоса, установивши на цій ділянці границю Циньскої імперії по ріці Хуанхе. Це значно зменшило погрозу набігів гунів на північні і центральні області Циньской імперії. Негайно, після закінчення воєн з гунами, для захисту від набігів кочівників на півночі, по всій границі від Ляодуна до Ганьсу почалося будівництво стіни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Китайський імператор Цинь Ши Хуанді

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок