Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Гаррі Марковіц (Магkowitz) за створення теорії вибору портфельних інвестицій рік народження: 1927 р.

Нобелівський лауреат Гаррі Марковіц (Магkowitz) за створення теорії вибору портфельних інвестицій рік народження: 1927 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Гаррі Марковіц (Магkowitz) за створення теорії вибору портфельних інвестицій рік народження: 1927 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,97 KB
Завантажень:
56
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Гаррі Марковіц (Магkowitz)


за створення теорії вибору портфельних інвестицій
рік народження: 1927 р.
Американський економіст Г.Марковіц народився в Чикаго 1927 р. в родині власників магазину. Після закінчення середньої школи він вступив до Чиказького університету. Здобувши через два роки ступінь бакалавра, Марковіц при виборі спеціалізації для продовження навчання зупинився на економічному факультеті, де строк навчання був найкоротшим. Особливий інтерес у нього викликали «економіка непевності» й функція корисності. Ще будучи студентом університету, Марковіц брав участь у роботі Комісії Коулза з економічних досліджень саме тоді, коли Т. Купманс розробляв теорію лінійного програмування. Темою своєї докторської дисертації Марковіц обрав дослідження можливості застосування математичних методів до ринку цінних паперів. Ним було розроблено концепцію портфельних інвестицій. Після закінчення університету в 1952 р. Марковіц улаштувався на роботу в РЕНД корпорейшн. Тут він опанував технікою розв’язання завдань оптимізації, які застосував для обгрунтування своєї теорії вибору портфельних інвестицій. І незабаром видав книгу «Вибір портфеля», що найповніше відбивала погляди Марковіца як ученого. Робота містить виклад дискусій навколо практичних аспектів вибору портфельних інвестицій. У період своєї роботи в Комісії Коулза й у РЕНД корпорейшн у 1952–1960 рр. Марковіц написав декілька статей з лінійного програмування. Він активно займався також проблемами нелінійного програмування, застосовуючи методи подвійних оцінок до виявлення структур портфельних інвестицій. Роботи вченого з теорії портфеля створили можливість для мікроаналізу фінансів як одного з важливих поділів сучасного економічного аналізу. Його модель була широко визнана завдяки математичній простоті й практичній придатності. Менеджери, що займаються інвестиціями, сьогодні знайомі з елементами нормативної середньодисперсної теорії, що дає основу для оцінки ступеня ризику вкладу капіталу в цінні папери. 1963 р. Марковіц стає головою правління і технічним директором Об'єднаного центру зведеного аналізу. 1968–1969 рр. він обіймав посаду професора фінансів Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі. Потім протягом трьох років був президентом «Арбітраж менеджмент компані», а в 1972–1974 р. консультантом цієї фірми, поєднуючи виконання цих функцій з обов'язками професора фінансів у Пенсільванському університеті. 1974–1983 рр. Марковіц працював дослідником в Ай-Бі-Ем-корпорейшн. 1980 р. став ад'юнкт-професором фінансів, а з 1983 р. є заслуженим професором економіки й фінансів Ратгерівського університету. 1990 р. Г.Марковіцу було присуджено Нобелівську премію спільно з М.Міллером і У.Шарпом «за новаторські роботи з економіки фінансів». Марковіц був удостоєний цієї премії «за створення теорії вибору портфельних інвестицій». Марковіц є членом багатьох наукових товариств і організацій, у тому числі Комісії Коулза, Економетричного товариства, президентом Американської фінансової асоціації, керівником Інституту проблем управління.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Гаррі Марковіц (Магkowitz) за створення теорії вибору портфельних інвестицій рік народження: 1927 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок