Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Андру Філлінг Хакслі (Huxley)

Нобелівський лауреат Андру Філлінг Хакслі (Huxley)

Назва:
Нобелівський лауреат Андру Філлінг Хакслі (Huxley)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,55 KB
Завантажень:
450
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Андру Філлінг Хакслі (Huxley)


за відкриття, що стосуються іонних механізмів збудження і гальмування процесів у периферичній і центральній ділянках мембрани нервової клітини
рік народження: 1917 р.
Англійський фізіолог А.Хакслі народився 22 листопада 1917 р. у лондонському районі Хемпстиді в родині Леонарда Хакслі, вчителя класичної літератури й письменника. Його дід Томас Генрі Хакслі був ученим і письменником ХІХ ст., його роботи пропагували вчення Дарвіна про природний відбір. Андру, молодший із двох братів від другого шлюбу батька з Розаліною Брюс, був зведеним братом новеліста Олдаса Хакслі й біолога Джуліана С.Хакслі. Він навчався в коледжі при Лондонському університеті, у Вестмінстерській школі, з 1935 р. – у Триніті-коледжі у Кембриджі, де 1939 р. стає дослідником-асистентом в А.Ходжкіна в морській біологічній лабораторії в Плімуті. З початком Другої світової війни А.Хакслі й А.Ходжкін працюють за завданням військового командування. Після війни вони продовжили свої роботи з вивчення способів передання нервових імпульсів. Від 1952 до 1969 р. А.Хакслі – керівник досліджень у Триніті-коледжі, впродовж 1951–1959 рр. також працював помічником директора з дослідницької роботи, читав курс лекцій з експериментальної біофізики в період 1959–1960 рр., а 1960 р. обіймає посаду професора фізіології в Університетському коледжі Лондона. А.Хакслі спільно з А.В.Хіллом відкриває новий тип інтерференційної світлової мікроскопії для вивчення ізольованих м'язових волокон. «За відкриття, що стосуються іонних механізмів збудження і гальмування процесів у периферичній і центральній ділянках мембрани нервової клітини», А.Хакслі й А.Ходжкін одержали Нобелівську премію з фізіології і медицини 1963 р. Вони розділили її з Дж.Еклсом, який провів подібне дослідження, що стосується нервових імпульсів. З 1969 р. А.Хакслі призначається професором Королівського дослідницького товариства в Лондонському університеті. Від 1974 до 1980 р. він очолює Медичний дослідницький комітет з проблем м'язової дистрофії; є членом Ради сільськогосподарських досліджень (1977–1981), Міжнародної ради фізіологічних товариств (з 1983 р.) і Британського національного комітету з фізіологічних наук (1979–1980), член Королівського товариства. Його нагороджено медаллю Коплі Лондонського королівського товариства (1973).


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Андру Філлінг Хакслі (Huxley)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок