Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Джон Попл (Pople) за великий внесок у дослідження в квантовій хімії, а також за розробку комп’ютерних обчислювальних методів квантової хімії та за розвиток методу функціоналу щільності роки життя: 1925 - 2004 рр.

Нобелівський лауреат Джон Попл (Pople) за великий внесок у дослідження в квантовій хімії, а також за розробку комп’ютерних обчислювальних методів квантової хімії та за розвиток методу функціоналу щільності роки життя: 1925 - 2004 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Джон Попл (Pople) за великий внесок у дослідження в квантовій хімії, а також за розробку комп’ютерних обчислювальних методів квантової хімії та за розвиток методу функціоналу щільності роки життя: 1925 - 2004 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,89 KB
Завантажень:
184
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Джон Попл (Pople)


за великий внесок у дослідження в квантовій хімії, а також за розробку комп’ютерних обчислювальних методів квантової хімії та за розвиток методу функціоналу щільності
роки життя: 1925 - 2004 рр.
Англійський хімік Дж.Попл народився 31 жовтня 1925 р. у курортному містечку Бернем-он-Сі на заході Англії і прожив там до закінчення другої світової війни (1946). Свою освіту Попл одержував у початковій школі в Бернемі, а з 1936 р. продовжив навчання у Брістольській граматичній школі. У 12 років у нього виникають здібності до математики і до кінця року він долає весь курс навчання з математики середньої школи. У жовтні 1942 р. Джон Попл навчається у Трініті-коледжі, а 1943 р. вступає до Кембриджського університету. У травні 1945 р. він бере участь у зведенні споруд у повоєнній Британії і повертається до навчання тільки в жовтні 1947 р. Після екзаменів у червні 1948 р. він починає кар’єру на терені теоретичної хімії. Він вивчає молекулярну будову води, природу одиничної пари електронів. Це був початковий крок в опануванні теорії водневих сполук (між молекулами води) і первинні, скоріше, – емпіричні спроби вивчення будови рідкої води. 1951 р. він одержує ступінь доктора філософії з математики у Кембриджському університеті. Наприкінці 1955 р. Попл проводить дослідження ядерно-магнітного резонансу, який потім став основою у вивченні молекулярної будови. Дослідженнями у цій галузі він займається у Національній раді досліджень Оттави (Канада). Наслідком цього стає його книга з «Ядерномагнітного резонансу». 1958 р. Джон Попл очолює Відділення базової фізики у Національній фізичній лабораторії в Лондоні. 1961 р. він організує міжнародну конференцію у Лондоні. 1964 р. Джон Попл стає професором хімічної фізики в Університеті Карнегі-Мелона у Пітсбургу (США), а згодом професором хімії у Північно-західному університеті (штат Іллінойс, США), де працює й понині. протягом всієї своєї діяльності Попл займається науковою роботою в багатьох відомих світових університетах. Від 1982 р. 9 разів у різні періоди він відвідує Австралійський національний університет, а також Нову Зеландію. 1980 р. він одержує нагороду фон Гумбольдта (Німеччина). В Ізраїлі він виступає з лекціями по всіх університетах, включаючи Техніон у Хайфі. 1992 р. на церемонії в Кнесеті його було нагороджено премією Вольфа. Нобелівську премію з хімії 1998 р. було присуджено Джону Поплу спільно з Уолтером Коном «за великий внесок у дослідження в квантовій хімії», а також за «розробку комп’ютерних обчислювальних методів квантової хімії та за розвиток методу функціоналу щільності». Це важлива подія, яка свідчить про особливе визнання цілого напряму, основне завдання якого – створення бази і конкретних методів проведення інженерних розрахунків об’єктів мікросвіту, насамперед, – молекулярних.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Джон Попл (Pople) за великий внесок у дослідження в квантовій хімії, а також за розробку комп’ютерних обчислювальних методів квантової хімії та за розвиток методу функціоналу щільності роки життя: 1925 - 2004 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок