Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Яків Кальницький

Яків Кальницький

Назва:
Яків Кальницький
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,69 KB
Завантажень:
203
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Яків КАЛЬНИЦЬКИЙ  
Кальницький Яків Ісакович народився 23 жовтня 1895 року в колишньому Катеринославі в сім'ї дрібного маклера. Належної освіти здобути не зміг, прогибів в окопах першої світової війни понад два роки. А з лютого 1917 року з головою поринув у вир революційної руйнації старого світу, формував дружини Червоної гвардії, командував червоноармійським полком у кривавій хурделиці громадянської війни. Певний час служив у ДПУ, затим вступив на навчання до Дніпропетровського металургійного інституту.
  
1924 року опублікував автобіографічні нотатки "От февраля до Октября". Окрилений успіхом, полишив навчання, переїхав до Харкова і цілком віддався творчій роботі. Перу Я. Кальницького належать книжки повістей та оповідань "Всякое бывает" (1925), "В багровом кольце" (1927), ,"0строзубая камса" (1928), "Человек, которого убили" (1929), "Сын полка" (1931), "Огни в Арктике" (1934), "Письмо в Америку" (1934), "Остров голубых песцов" (1937), "Новоземельские рассказы" (1938). Остання збірка мимовільно стала фатальною в долі її автора. Так сталося, що її примірник він подарував з автографом своєму давньому знайомому Едуардові Єнукідзе, братові незмінного секретаря ВЦВК Авеля Єнукідзе. Та коли брати Єнукідзе з волі Сталіна були піддані репресіям, під час трусу в квартирі "запеклого троцькіста", молодшого з них, було знайдено книжку Я. Кальницького з дарчим написом. Для харківських служителів сталінської Феміди цього виявилося досить, щоб звинуватити її автора в приналежності до "антирадянської сіоністської шпигунської організації".
  4 червня 1938 року Кальницького було заарештовано. А вже 18 червня його змусили написати розлоге зізнання в тому, що він давній і заклятий сіоністський шпигун і затятий антирадянець.
  Як же сталося, що бойовий червоний командир так швидко, за якихось два тижні перебування за ґратами, вщент морально зломився, збезчестив своє минуле й майбутнє?
  Вичерпну відповідь на це запитання дав у листі до Сталіна сам Кальницький. Виявляється, одразу ж після арешту його було кинуто на так звану горішню "жаровню" - в крихітну камеру № 53, де на запаскудженій підлозі знемагало в п'ятдесятиградусній спеці, в задусі та смороді, без води і їжі вісімнадцятеро в'язнів. Уже на першому допиті слідчий Паволоцький із своїми підручними ґрунтовно "ознайомив" колишнього героя громадянської війни з методами "обробки" непокірливців. І на прощання порадив напівпритомному письменникові: "Якби ми хотіли тебе знищити, то розстріляли б без зайвих розмов. Але нам потрібно, щоб ти розкаявся, склав зброю. Розколись, що ти сіоністський шпик, і будеш жити, дихати, може, й писати..."
  Вночі перед 18 червня Кальницький прийняв фатальне рішення. А вранці попросив у наглядача олівець і папір щоб написати "щиросердне зізнання".
  На віддяку Паволоцький розпорядився перевести податливого в'язня з "жаровні" до іншої камери і не мордував, як інших, нічними допитами. А сам зайнявся розшуком Шабсая Цві, рабина з Палестини, який, за свідченням Кальницького, нелегально приїздив до Харкова. Та збігали тижні, минали місяці, а наслідки були нульові, аж поки один із столичних "шерлокхолмсів" не впізнав у загадковому рабині Шабсаї Цві середньовічного єврейського лжемесію Саббатая Цеві, котрий у 1666 році проголосив себе намісником Бога на землі і обіцяв повернути всіх євреїв з вигнання в землю обітовану й з'єднати їх із християнами в єдиній вірі.
  Цю загадку повністю підтвердив і викликаний 3 вересня на допит Кальницький. Він категорично відмовився від своїх попередніх свідчень, заявивши, що всю оту нісенітницю з рабином Шабсаєм придумав "у стані тяжкої моральної і фізичної депресії під впливом камери і під тиском слідства". І далі: "Я швидше дам себе вбити на допитах, аніж підтримуватиму брехливу версію". Годі слідчий без зволікань сфабрикував свідчення давно стертого на гулагівську пилюку колишнього міністра в єврейських справах при Петлюрі Пінсуха Красного, нібито Красний свого часу особисто завербував Кальницького в антирадянську сіоністичну терористичну організацію й доручив проводити серед письменників розкладницьку агітацію.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Яків Кальницький

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок