Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Гаррі Стенлі Беккер (Becker)

Нобелівський лауреат Гаррі Стенлі Беккер (Becker)

Назва:
Нобелівський лауреат Гаррі Стенлі Беккер (Becker)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,87 KB
Завантажень:
471
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Гаррі Стенлі Беккер (Becker)


за розширення сфери застосування мікроекономічного аналізу щодо проблем людської поведінки й взаємодії, включаючи поведінку поза ринковою сферою
рік народження: 1930 р.
Американський економіст Гаррі Стенлі Беккер народився 2 грудня 1930 р. у м. Поттсвіл (штат Пенсілванія, США). Після закінчення місцевого коледжу навчався в Принстонському університеті, де здобув ступінь магістра з соціальних наук, а потім – в аспірантурі Чиказького університету. Захистивши 1953 р. докторську дисертацію, присвячену дослідженню явища дискримінації з позицій економічного аналізу, працював деякий час у Принстонському й Колумбійському університетах, читав лекції в Чиказькому університеті. Від 1970 р. Беккер – професор економіки й соціології цього університету, у 1985-1986 рр. очолював кафедру економіки. У центрі уваги його наукового підходу є розгляд будь-якого соціального явища й сфери громадського життя в плані застосування економічного аналізу. Першою спробою втілення цього принципу було дослідження проблем расової дискримінації в аспекті її впливу на ринок праці, здійснене в його докторській дисертації, яка була покладена в основу монографії «Економіка дискримінації» (1957 р.). Були висвітлені різні сторони дискримінації з метою визначення збитків, завданих суспільству через таку політику. Наступною сферою для свого методу Беккер обрав економічний аналіз злочинності й покарання, викладений у статті «Злочин і покарання: економічний підхід» (1968 р.). Беккер був першим, хто спробував застосувати економічні поняття витрат і прибутку до розуміння поведінки порушників закону. На початку 60-х Беккер звернувся до проблеми «людського капіталу». 1964 р. він видав монографію «Людський капітал: теоретичний і емпіричний аналіз». Головною ідеєю цієї праці є доказ економічної доцільності великих вкладень капіталу як приватного, так і на державному рівні у «людський фактор». Беккер переконливо показав, що значні витрати на освіту й підготовку майбутніх фахівців, на медичне обслуговування, різного роду соціальні програми, спрямовані на підтримку на належному рівні кадрів, рівноцінні за своєю віддачею інвестиціям у створення й придбання нового обладнання і технологій, що забезпечать у майбутньому ще більші прибутки як приватному бізнесу, так і всьому суспільству. Беккер є одним з найбільш оригінальних і впливових економістів, заслугою якого стало істотне розширення рамок економічного аналізу шляхом включення в предмет дослідження багатьох важливих соціально-економічних проблем. Нобелівську премію з економіки за 1992 р. Беккер отримав «за розширення сфери застосування мікроекономічного аналізу щодо проблем людської поведінки й взаємодії, включаючи поведінку поза ринковою сферою». Беккер є членом Американської національної академії наук, членом Академії освіти. 1987 р. він був президентом Американської економічної асоціації. Його було нагороджено кількома престижними науковими преміями.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Гаррі Стенлі Беккер (Becker)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок