Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Буняковський Віктор

Буняковський Віктор

Назва:
Буняковський Віктор
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,27 KB
Завантажень:
125
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
Буняковський Віктор (16.12.1804-12.01.1889)


... культура, яка з часів Петра І живе і розвивається в Росії, є органічним і без-посереднім продовженням не московської, а київської української культури...
Князь М. Трубецькой
Буняковський Віктор (16.12.1804-12.01.1889) Відомий математик. Після навчання у Парижі – професор у різних високих школах у Петербурзі. Академік (з 1830) і віцепрезидент (з 1864) Петербурзької АН. Автор понад 100 праць з математичного аналізу, теорії чисел, геометрії, теорії ймовірностей та її застосування до демографії, статистики, страхової справи, теорії похибок тощо. Винайшов планіметр, пантограф, прилад для додавання квадратів.


Освіта

Початкову освіту отримав у Москві, в будинку одного його батька, графа А. П. Тормасова.
У 1820 році Буняковського, разом із сином графа, відправився за кордон, де вивчав переважно математичні науки. Спочатку він жив у Кобурге і брав там приватні уроки, потім слухав лекції в Лозаннської академії. Протягом двох останніх років проживання за кордоном він жив у Парижі, де слухав лекції в Сорбонні. Він мав можливість займатися у Лапласа, Пуассона, Фур'є, Коші, Ампера, Лежандра та інших знаменитих учених. Найбільше Буняковського працював у Коші.
У 1824 році Буняковського отримав ступені бакалавра і ліценціата; 19 травня 1825 він захистив дисертацію (вона складалася з двох робіт: з аналітичної механіки та математичної фізики) і отримав від паризького факультету наук ступінь доктора математичних наук. Пробувши за кордоном у загальній складності сім років, Буняковського в 1826 році приїхав до Петербурга, де зайнявся педагогічною діяльністю.
Педагогічна діяльність
З 1826 по 1831 рік він складався викладачем математики в першому кадетському корпусі. Залишивши в 1831 році цю посаду Буняковського брав участь у різних комісіях по складанню програми і конспектів для військово-навчальних закладів, по іспитам вчителів та з розгляду навчальних посібників, а також складався протягом десяти років наставником-спостерігачем в пажеському корпусі.
З 1828 по 1864 рік Буняковського був в офіцерських класах морського відомства.
З 1846 Буняковського читав лекції аналітичної механіки (по Пуассона та Остроградському) в санкт-петербурзькому університеті, потім читав диференціальне та інтегральне числення (головним чином по Коші) і теорію ймовірностей (за власним твору), а пізніше, вже у п'ятдесятих роках інтегрування диференціальних рівнянь, спосіб варіацій та обчислення кінцевих різниць.
У 1859 році, бажаючи зосередитися виключно на навчальних заняттях, Буняковського залишив службу в університеті. Деякий час Буняковського був професором математики в гірничому інституті і в інституті інженерів шляхів сполучення.
Робота в академії
У 1828 році Буняковського отримав звання ад'юнкта академії наук за чистою математики, а у 1830 році - екстраординарного академіка. У 1864 році він був обраний на посаду віце-президента академії наук.
Перебуваючи академіком, Буняковського постійно робив реферати в засіданнях фізико-математичного відділення. Тільки за кілька місяців до смерті, усвідомлюючи себе, внаслідок слабкості здоров'я, неспроможною приймати активну участь у роботі академії, він подав прохання про звільнення його від звання віце-президента. Академія, із залишенням Буняковського посади, обрала його почесним віце-президентом.

Праці

Вчено-літературна діяльність Буняковського виразилася в ряді праць, загальне число яких понад сто (див. складений самим Буняковського «Liste des travaux mathematiques des Victor Bouniakowsky etc.», Санкт-Петербург, 1889); найбільше працював Буняковського з теорії чисел і теорії ймовірностей . Ще з самого початку своєї педагогічної діяльності Буняковського поміщав статті французькою мовою у спеціальних виданнях, потім зробив переклад творів Коші про диференціальному й інтегральному численнях, причому приєднав до цього переведення свої примітки, а також склав, за дорученням міністерства народної освіти, кілька навчальних посібників з різних галузей математики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Буняковський Віктор

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок