Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Ковалевська Софія

Ковалевська Софія

Назва:
Ковалевська Софія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,20 KB
Завантажень:
499
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Ковалевська Софія
( 15 січня 1850 -10 листопада 1851)
Визначний математик


Праця на громаду, то чеснота, яка цінується як Богом, так і людьми.
Митрополит Андрей Шептицький
СОФІЯ ВАСИЛІВНА КОВАЛЕВСЬКА (1850-1891) Визначний математик українського походження, письменниця і публіцист. Професор Стокгольмського університету. Авторка праць з математичного аналізу (диференціальні рівняння і аналітичні функції), механіки і астрономії. Перша жінка, яку обрано членом-кореспондентом Петербурзької АН. Уроджена Корвин-Круковська, дружина В.О.Ковалевського - основоположника еволюційної палеонтології, що походив із старшинського роду на Слобожанщині.


Софія Василівна Ковалевеька народилась 15 січня 1850 р. в Москві. Батько її — Василь Васильович Крюковський був військовий. Він брав участь у трьох військових похо-дах, був нагороджений найвищими військовими орденами і медалями.
У 1858 р. в чині генерала генерала батько вийшов в відставку і переїхав з родиною до свого маєтку в с. Палібіно Вітебської губернії. Тут і пройшли дитячі роки Соні.
Змалку в дівчини проявилися та-кі риси характеру, як зосередженість, наполегливість у досягненні мети і цілковита самостійність. Читати Соня навчилася сама. Пізніше до дітей взяли вчителів. Гувернантка-англійка вчила Соню хороших манер і англійської мови. Учитель Малевич викладав російську граматику, літературу, математику та інші предмети. Він був широко освіче-ною людиною, передовим педагогом.
Спочатку арифметики Соня не любила, але згодом захопилась нею: вона розв'язувала задачі за допомогою різних комбінацій чисел, ви-являючи в цьому неабияку кміт-ливість. Малевич дав їй вивчати двотомний курс арифметики фран-цузького математика Бурдона, на-писаний для студентів Паризького університету. Вивчення геометрії також ішло успішно. Інколи, ви-слухавши доведення вчителя, вона доводила деякі теореми по-своєму.
Коли Соні сповнилось 11 років, під час зимового перебування родини Крюковських у Петербурзі викладачем математики то неї запро-сили лейтенанта флоту О.М. Страннолюбського. Вже на перших заняттях викладача здивувало те, що дівчина так швидко засвоювала перші поняття з вищої математи-ки — поняття границі, похідної то-що, «начебто вона їх раніше знала».
Соня пояснила: «У ту хвилину, коли ви пояснювали мені ці поняття, мені раптом пригадалося, що все це бу-ло написано в лекціях Остроградського, якими була обклеєна наша кімната, і саме поняття про грани-цю здалося мені давно відомим».
Щоб жити самостійно і вчитися, восени 1808 р. Софія Василівна вступає у фіктивний шлюб (який піз-ніше став фактичним) з Ковалевським Володимиром Онуфрійовичем.
У житі Софії Василівни починається новий період: вона із захопленням відвідує лекції з фізіології професора Сєченова у Медичній академії, анатомію вивчає в лабораторії професора Грубера, біоло-гію - у Мечникова, хімію - у Зініна і математику — в Страннолюбського. Така багатопредметність у навчанні пояснюється тим, що Софія Василівна готується складати екзамени на атестат зрілості. Крім цього, вона мріє стати лікарем, щоб бути ближче до народу і краще слу-жити йому. Але склавши екзамени на атестат зрілості, вона віддає перевагу математиці. У тодішній Росії до вищої школи жінок не приймали. Тому подружжя Ковалевських ра-зом із сестрою Софії Ганною виїжджають за кордон. У Гейдельберзі, де в університеті працювали видат-ні німецькі вчені Кірхгоф, Гельмгольц, Бунзен та ін., вона добилася дозволу відвідувати лекції. Щотижня вона слухала по 22 лекції, з яких 16 – з математики. Навчання в університеті йшло дуже добре.
Наприкінці 1870 р. Софія Васи-лівна закінчує навчання в Гейдель-берзі і переїздить до Берліна, щоб продовжувані математичну освіту в столиці Пруссії. У берлінському університеті працював тоді визначний учений-математик Вейєрштрасс — великий знавець вищих трансцендентних функцій, абелевих і особливо складних еліптичних та ультраеліптичних.
Софію Василівну він прийняв до-ма і, уважно вислухавши її прохан-ня, запропонував кілька завдані з математики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Ковалевська Софія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок