Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Ернесто Теодоро Монета (Moneta) за особливе значення його виступів у пресі і на мітингах, які сприяли розумінню між Францією й Італією роки життя: 1833 - 1918 рр.

Нобелівський лауреат Ернесто Теодоро Монета (Moneta) за особливе значення його виступів у пресі і на мітингах, які сприяли розумінню між Францією й Італією роки життя: 1833 - 1918 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Ернесто Теодоро Монета (Moneta) за особливе значення його виступів у пресі і на мітингах, які сприяли розумінню між Францією й Італією роки життя: 1833 - 1918 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,55 KB
Завантажень:
273
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Ернесто Теодоро Монета (Moneta)


за особливе значення його виступів у пресі і на мітингах, які сприяли розумінню між Францією й Італією
роки життя: 1833 - 1918 рр.
Італійський журналіст Е.Монета народився 20 вересня 1833 р. у Мілані в аристократичній родині. Освіту він одержав у ліцеях ді Брера і Парні в Мілані. 1848 р. разом з батьком взяв участь у невдалому повстанні проти Австрії, після його придушення переїхав до незалежного П'ємонту. Тут Монета навчався у військовій академії і брав участь у таємному товаристві, що підтримувало контакти з італійськими націоналістами в Мілані. З початку війни П'ємонту проти Австрії (1859) Монета і четверо його братів вступають до армії Джузеппе Гарібальді. Після поразки Італії при Кустоцці (1866) Монета подає у відставку і займається журналістикою. Переїхавши до Мілану, Монета працює в щоденній газеті «Вік». Через рік він стає головним редактором і зберігає цю посаду протягом 28 років. Під його керівництвом «Вік» був провідною італійською газетою, на сторінках якої Монета висловлював авторитетні судження з питань внутрішньодержавної і міжнародної політики. Статті 70-х років відображають його зрослий інтерес до проблем миру. 1878 р. він бере участь у роботі Міланської мирної конференції, 1887 р. виступає серед засновників Ломбардського союзу за мир і арбітраж. 1880 р. Монета почав видавати альманах «Друг миру». Через п'ять років він став італійським представником Міжнародного бюро миру. 1896 р. Монета іде з посади головного редактора «Вік», але продовжує співробітничати з цією газетою. Два роки потому він заснував «Міжнародне життя», що завоювало високу репутацію статтями з питань миру й арбітражу. 1907 р. Монету нагороджено Нобелівською премією Миру, яку він поділив з Луї Рено. Представник Норвезького нобелівського комітету відзначив «особливе значення його виступів у пресі і на мітингах, які сприяли розумінню між Францією й Італією». Майже сліпий в останні роки життя Монета зберіг активність у політиці і журналістиці. На додаток до незліченних газетних статей і памфлетів Монета написав чотиритомне дослідження «Війни, повстання і мир у XIX ст.», яке вийшло друком 1903-1910 рр. Монета помер у Мілані 10 лютого 1918 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Ернесто Теодоро Монета (Moneta) за особливе значення його виступів у пресі і на мітингах, які сприяли розумінню між Францією й Італією роки життя: 1833 - 1918 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок