Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> СІКОРСЬКИЙ Ігор Іванович Український інженер-авіаконструктор і підприємець

СІКОРСЬКИЙ Ігор Іванович Український інженер-авіаконструктор і підприємець

Назва:
СІКОРСЬКИЙ Ігор Іванович Український інженер-авіаконструктор і підприємець
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,37 KB
Завантажень:
416
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
СІКОРСЬКИЙ Ігор Іванович
Український інженер-авіаконструктор і підприємець
Народився 25 травня 1889 р. в Києві. Закінчив кадетський корпус у Петербурзі, потім навчався в технічній школі в Парижі та Київському політехнічному технікумі. Один із організаторів студентського гуртка повітроплавання при інституті. За його ініціативи створено виробничу базу (майстерню в двох ангарах).
Перші дві спроби (1909—1910) збудувати гелікоптер були невдалими. Разом із товаришами — студентами політехнічного інституту — Ф. Билинкіним та В. Йорданом створив літаки БІС-1 та БІС-2. Літак БІС-2 був першим російським літаком, який піднявся в повітря (1910). У листопаді 1910 р. Сікорський здійснює перші польоти на літаку С-3. Один із польотів тривав 1,5 хв. Висота польоту була доведена до ЗО метрів.
У квітні 1922 р. І, Сікорський створив літак С-5 з двигуном «Аргус», у серпні на цьому літаку склав іспит на звання пілота та встановив чотири всеросійські рекорди (висота польоту — 500 м, віддаленість — 85 км, тривалість польоту — 52 хв., швидкість відносно землі — 125 км/год).
У серпні 1911 р. було збудовано літак С-6, у березні 1912 р. почалися випробування літака С-6А. Його швидкість коливалася від 111 до 120 км/год при навантаженні 450 кг. На цьому літаку І. Сікорський здійснив рекордний політ зі швидкістю 106 км/год з чотирма пасажирами на борту. На виставці повітроплавання у Москві І. Сікорського за цей проект було нагороджено Великою золотою медаллю Міністерства торгівлі та промисловості, а на II Московській виставці — ще й почесною нагородою імператорського Російського технічного товариства.
І. Сікорський погоджується на пропозицію керівництва Російсько-Балтійського вагонного заводу (РБВЗ) і обіймає посаду головного конструктора авіаційного відділу. У 1912 р. завод було переведено до Петербурга. Щороку за рахунок заводських коштів І. Сікорський мав будувати один дослідний літак.
У липні 1912 р. новий літак С-6Б на військовому конкурсі аеропланів посів перше місце, показавши швидкість 113 км/год з навантаженням 327 кг. І. Сікорський став конструктором перших у світі важких літаків. Перший політ відбувся 23 липня.
Конструкторові літака тоді не виповнилося ще й 24 років. Літак було названо «Русский витязь». Слідом за «Русским витязем» був виготовлений «Илья Муромець». Ця назва стала складовою для іншого класу важких літаків, збудованих на заводі протягом 1914—1918 рр. Нова машина С-22 піднялася в небо 11 грудня 1913 р.
1915 р. було збудовано ще три літаки, які дістали назву «Корабель Київський». З ініціативи пілотів та конструкторів було створено 200 винищувачів супроводу С-20.
Різкий поворот у долі І. Сікорського стався 1918 р., після закінчення його контракту з РБВЗ. Фабрично-заводський комітет дозволив конструктору емігрувати. Спочатку він жив у Франції, потім — у США, де в 1923 р. було створено російську авіаційну компанію «Сікорський аероінженерінг корпорейшн», що працювала на фірмі російського емігранта. Від краху фірму врятував С. Рахманінов, який вніс 5 тис. доларів. Так було створено великий двомоторний літак, визнаний у США. Потім з’явилося ще сім моделей: важкі, легкі, середні літаки для польоту з пасажирами, з поштою та різними вантажами.
І. Сікорський одним із перших усвідомив можливості літаків-амфібій та літаючих човнів. На початку 30-х років його компанія випустила серію літаючих човнів та амфібій, зокрема знаменитий «повітряний кліпер» Б-42. Компанія І. Сікорського, яка на той час входила до складу великого концерну «Юнайтед технолоджіс», однією з перших у світі розробила та налагодила серійне виробництво гелікоптерів різного призначення. Конструюванням гелікоптерів І. Сікорський займався до кінця життя.
Помер 26 жовтня 1972 р. Похований у м. Істон, штат Коннектикут, США.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Реферат на тему: СІКОРСЬКИЙ Ігор Іванович Український інженер-авіаконструктор і підприємець

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок