Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Стівен Чу (Chu) за розвиток методів охолодження і захоплення атомів лазерним світлом рік народження: 1948 р.

Загрузка...

Нобелівський лауреат Стівен Чу (Chu) за розвиток методів охолодження і захоплення атомів лазерним світлом рік народження: 1948 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Стівен Чу (Chu) за розвиток методів охолодження і захоплення атомів лазерним світлом рік народження: 1948 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,67 KB
Завантажень:
123
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Стівен Чу (Chu)


за розвиток методів охолодження і захоплення атомів лазерним світлом
рік народження: 1948 р.
Стівен Чу народився 1948 р. в Сент-Луїсі (штат Міссурі, США), куди його батько відправився 1943 р., щоб продовжувати своє навчання з хімії у Массачусетському технологічному інституті. Коли він народився, його батько вже викладав у Вашингтонському університеті, а згодом став обіймати посаду професора у Бруклінському політехнічному інституті. Треба сказати, що вся родина Чу була досить освічена, всі дядьки й тітки Стівена мали докторські звання з різних технічних наук. У старших класах школи Стівен Чу виявляє інтерес до хімії, фізики та геометрії. Після школи він вступає до Рочестерського університету і одразу починає відвідувати лекції з фізики професора Феймана. Восени 1970 р. він вступає до Принстонського університету на фізичний факультет. У цей час він багато займається фізичними експериментами в галузі високих енергій, зокрема, нейтральною слабкою взаємодією між електронами та кварками. 1976 р. Стівен Чу захищає докторську дисертацію з фізики в Каліфорнійському університеті в Берклі, а 1978 р. його запрошують помічником професора. З осені 1978 р. він отримує можливість працювати у всесвітньо відомій американській фізичній лабораторії Белл Лабс (Bell Labs) у Мюрей-Хілі (штат Нью-Джерсі), де він проводить перший рік у дослідженнях поточного стану мікроскопії Х-променів і разом з Гайатом Гібом і Семом Мак-Колом починає експерименти з переходу енергії у рубіні. Також він займається експериментами з оптичної спектроскопії позитрону. Восени 1983 р. він став головою Відділу досліджень квантової електроніки в іншій фізичної лабораторії Белл Лабс у Голмделі (штат Нью Джерсі). Згодом коло його інтересів розширилося, і він почав використовувати технології пікосекундного лазера для спостереження над збудниками, що є потенціальною системою для обстеження металоізоляційних взаємодій і Андерівської локалізації. 1990 р. він став професором Стенфордського університету, за роки роботи в якому зробив значні дослідження годинника фонтану атомів, розвитку інтерферометрів атома і методу лазерного охолодження атомів, що базується на імпульсах Рамана. Королівська шведська академія присудила Нобелівську премію з фізики 1997 р. професору Стівену Чу «за розвиток методів охолодження і захоплення атомів лазерним світлом». Він також є лауреатом міжнародної премії з фізики короля Фейсала 1993 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Реферат на тему: Нобелівський лауреат Стівен Чу (Chu) за розвиток методів охолодження і захоплення атомів лазерним світлом рік народження: 1948 р.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок