Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> ЛУКАШЕВИЧ Платон Якимович Український фольклорист і етнограф

ЛУКАШЕВИЧ Платон Якимович Український фольклорист і етнограф

Назва:
ЛУКАШЕВИЧ Платон Якимович Український фольклорист і етнограф
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
0,91 KB
Завантажень:
451
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
ЛУКАШЕВИЧ Платон Якимович
Український фольклорист і етнограф
Народився 1806 р. в с. Березань (нині смт Київської області). Закінчив Ніжинську гімназію вищих наук, де навчався водночас з М. Гоголем, та Одеський ліцей. Виявивши інтерес до українського фольклору ще за часів навчання, згодом чимало зробив для його популяризації.
1836 р. у Петербурзі опублікував збірник «Малоросійські і червоно руські думи і пісні», до якої увійшли записи народних пісень і дум, зроблені на Полтавщині, а також чимало матеріалів інших дослідників. Зокрема, у цьому збірнику було вперше надруковано думи про Самійла Кішку, козака Голоту та ін.
Найбільший інтерес становлять стаття «Про цікаві звичаї і розваги малоросіян у свято Різдва Христова і в Новий рік», а також «Малороссийский словарь, собранный Платоном Лукашевичем с 1824 по 1849 год.», рукопис якого зберігається у відділі рукописів Національної бібліотеки ім. В. І. Вернадського.
П. Лукашевич — автор кількох робіт про звичаї українського народу, етимологію грецьких і латинських слів, а також походження деяких західноєвропейських мов.
Помер у 1887 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Реферат на тему: ЛУКАШЕВИЧ Платон Якимович Український фольклорист і етнограф

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок