Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Френсіс Вільям Астон (Aston) за зроблене ним за допомогою ним же винайденого мас-спектрографа відкриття ізотопів великого числа нерадіоактивних елементів і за формулювання правил цілих чисел роки життя: 1877 - 1945 рр.

Нобелівський лауреат Френсіс Вільям Астон (Aston) за зроблене ним за допомогою ним же винайденого мас-спектрографа відкриття ізотопів великого числа нерадіоактивних елементів і за формулювання правил цілих чисел роки життя: 1877 - 1945 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Френсіс Вільям Астон (Aston) за зроблене ним за допомогою ним же винайденого мас-спектрографа відкриття ізотопів великого числа нерадіоактивних елементів і за формулювання правил цілих чисел роки життя: 1877 - 1945 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,77 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Френсіс Вільям Астон (Aston)


за зроблене ним за допомогою ним же винайденого мас-спектрографа відкриття ізотопів великого числа нерадіоактивних елементів і за формулювання правил цілих чисел
роки життя: 1877 - 1945 рр.
Англійський хімік Ф.Астон народився в Харборні біля Бірмінгема 1 вересня 1877 р. у родині фермера. Дитинство Френсіса пройшло на фермі батьків, у нього рано виявився інтерес до науки. У своїй імпровізованій лабораторії він ставив експерименти за власними планами. Впродовж 1889-1891 рр. він навчався в Харборській парафіяльній школі, а 1891 - 1893 рр. – у Малвернському коледжі, де був першим учнем у класі. 1893 р. Астон вступив до Масонського коледжу в Бірмінгемі, де вивчав хімію і фізику під керівництвом відомих учених. 1900-1903 рр. Ф.Астон працює інженером-хіміком на пивоварні. У цей же час він відкрив власну лабораторію і сконструював апаратуру для вимірювання електричних розрядів (і здобув винагороду – стипендію Бірмінгемського університету). 1903-1909 рр. робота в Бірмінгемському університеті, 1910-1919 р. – у Кавендишській лабораторії. Після здійснення 1909 р. кругосвітньої подорожі Астон стає асистентом Дж. Томсона в Кавендишській лабораторії Кембриджського університету і Королівському інституті в Лондоні. Астон одержав спеціальність хіміка, однак знання з електричної фізики прислужилися йому під час проведення експериментів на межі цих двох наук. Від 1919 р. – Астон працює у Трініті-коледжі Кембриджського університету. Його дослідження стосуються атомної фізики і радіохімії. Цього ж року ним сконструйовано мас-спектрограф, за допомогою якого він переконливо довів наявність ізотопів хлору і ртуті. В наступні роки відкрив велику кількість (загалом 212) стабільних ізотопів у багатьох хімічних елементів і дослідив їхні закономірності (Нобелівська премія з хімії, 1922 р.), констатуючи, що більшість стійких елементів є сумішшю ізотопів. 1913 р. Астон запропонував метод газової дифузії для розподілу ізотопів, а 1919 р. – електромагнітний метод. 1927 р. ним був сконструйований новий більш потужний спектрограф, а в 1937 р. – третій, точність якого була ще вищою. Вимірюючи атомні маси, Астон довів, що атомна маса ядра не дорівнює сумі мас введених в нього часток, а є меншою від цієї величини на декілька десятих долей процента. Виміривши маси ряду ізотов і визначивши їхні різниці, Астон 1927 р. побудував першу структуру взаємозв'язку атомних ядер. 1931 р. Астон відкрив ізотоп урану-238. 1922 р. ученому було присуджено Нобелівську премію з хімії «за зроблене ним за допомогою ним же винайденого мас-спектрографа відкриття ізотопів великого числа нерадіоактивних елементів і за формулювання правил цілих чисел». Учений помер 20 листопада 1945 р. у Кембриджі.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Реферат на тему: Нобелівський лауреат Френсіс Вільям Астон (Aston) за зроблене ним за допомогою ним же винайденого мас-спектрографа відкриття ізотопів великого числа нерадіоактивних елементів і за формулювання правил цілих чисел роки життя: 1877 - 1945 рр.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок