Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Джордж Еміль Паладе (Palade) за відкриття, що стосуються структурної і функціональної організації клітини рік народження: 1912 р.

Нобелівський лауреат Джордж Еміль Паладе (Palade) за відкриття, що стосуються структурної і функціональної організації клітини рік народження: 1912 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Джордж Еміль Паладе (Palade) за відкриття, що стосуються структурної і функціональної організації клітини рік народження: 1912 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,47 KB
Завантажень:
393
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Джордж Еміль Паладе (Palade)


за відкриття, що стосуються структурної і функціональної організації клітини
рік народження: 1912 р.
Американський біолог Дж.Паладе народився 19 листопада 1912 р. у Яссах (Румунія) в родині професора філософії. 1930 р. він вступив до медичної школи Бухарестського університету. Відпрацювавши 6 років у клініці й захистивши дисертацію з мікроанатомії нирок у морських ссавців, в 1940 р. одержав медичний учений ступінь. Під час Другої світової війни він служив у румунській армії, але мав можливість продовжувати роботу в університеті. 1945 р. одержав місце в лабораторії біології університету Нью-Йорка, потім був запрошений до дослідницької групи А.Клода в Рокфеллерівський інститут. Клод вперше розробив методи електронної мікроскопії і клітинного фракціювання, за яким компоненти клітин розподіляються за розміром, формою і щільністю. Після центрифугування кожна клітинна фракція може бути окремо виділена і вивчена біохімічними методами або під електронним мікроскопом. Паладе 1949 р. після уходу з інституту Клода самостійно зайнявся дослідженнями. Разом із співробітниками описав ультраструктурні особливості клітини і біохімічні функції структур (або органел) у ній: мітохондрії, ендоплазматичний ретикулум, рибосоми й апарат Гольджі. 1952 р. Паладе одержав американське громадянство, а через рік став членом асоціації учених Рокфеллерівського інституту, 1956 р. – повним професором клітинної біології. Протягом наступних років група Паладе вивчала механізми синтезу білків і секреції ферментів в екзокринних клітинах підшлункової залози. Закінчивши роботи з вивчення синтезу білка, Паладе покинув Рокфеллерівський інститут і 1973 р. став професором клітинної біології Єльського університету. До цього часу він зацікавився ще одним центральним питанням біології – синтезом клітинних і внутрішньоклітинних мембран- капсул, що оточують саму клітину та її органели. 1974 р. Нобелівська премія з фізіології і медицини була присуджена Паладе, Клоду і Де Дюву «за відкриття, що стосуються структурної і функціональної організації клітини».


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Джордж Еміль Паладе (Palade) за відкриття, що стосуються структурної і функціональної організації клітини рік народження: 1912 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок