Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Карл Циглер (Ziegler) за відкриття в галузі хімії і технології високомолекулярних полімерів роки життя: 1916 - 1973 рр.

Нобелівський лауреат Карл Циглер (Ziegler) за відкриття в галузі хімії і технології високомолекулярних полімерів роки життя: 1916 - 1973 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Карл Циглер (Ziegler) за відкриття в галузі хімії і технології високомолекулярних полімерів роки життя: 1916 - 1973 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,49 KB
Завантажень:
45
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Карл Циглер (Ziegler)


за відкриття в галузі хімії і технології високомолекулярних полімерів
роки життя: 1916 - 1973 рр.
Німецький хімік К.Циглер народився 26 листопада 1898 р. у Хельсі в родині священика. З 1916 р. у Магдебурзькому університеті він вивчав хімію під керівництвом відомого хіміка-органіка К.фон Ауверса. Через три роки після одержання докторського ступеня він 1920 р. розпочинає викладацьку діяльність у Магдебурзькому, а потім і Франкфуртському університетах. 1922 р. К.Циглер одружився з Марією Куртц; у них було двоє дітей. 1927 р. К.Циглер переїхав до Гейдельберга, де став професором хімії, займаючися синтезом металоорганічних сполук. Через дев'ять років його було призначено професором хімії і директором Хімічного інституту Галльського університету, а 1943 р. він стає керівником Інституту вугілля в Мюльхаймі (пізніше – Інститут Макса Планка), де він розробив методи полімеризації ненасичених вуглеводнів таких, як етилен і пропілен із використанням каталізаторів. Італійський хімік Дж.Натта, який ще раніше одержав ліцензію, відкрив аналогічні реакції перетворення пропілену в поліпропілен, провів додаткове вивчення механізмів реакції полімеризації. З’явилась можливість, застосовуючи каталізатори Циглера-Натта, синтезувати матеріал, що був абсолютно ідентичним натуральному каучуку. Ці відкриття, що відбулися в листопаді 1953 р., зробили революцію в пошуку пластичних матеріалів. Промисловістю було широко налагоджено їхнє виробництво. К.Циглер, скромний і дружелюбний, був відомий як талановитий викладач і науковий керівник у 150 здобувачів докторського ступеня. 1963 р. К.Циглеру спільно з Дж.Натта було присуджено Нобелівську премію з хімії «за відкриття в галузі хімії і технології високомолекулярних полімерів». Крім Нобелівської премії, він був визнаний гідним нагороди Карла Дюїзберга Німецького хімічного товариства, медалі Лавуазьє Французького хімічного товариства і медалі Суїнберна Лондонського інституту пластмас і каучуку. Учений був почесним доктором ряду технічних університетів Німеччини. К.Циглер помер 11 серпня 1973 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Реферат на тему: Нобелівський лауреат Карл Циглер (Ziegler) за відкриття в галузі хімії і технології високомолекулярних полімерів роки життя: 1916 - 1973 рр.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок