Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Анатоль Франс( Frans) за блискучі літературні дослідження, позначені витонченістю стилю, глибоко вистражданим гуманізмом та дійсно галльським темпераментом роки життя: 1844 - 1924 рр.

Нобелівський лауреат Анатоль Франс( Frans) за блискучі літературні дослідження, позначені витонченістю стилю, глибоко вистражданим гуманізмом та дійсно галльським темпераментом роки життя: 1844 - 1924 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Анатоль Франс( Frans) за блискучі літературні дослідження, позначені витонченістю стилю, глибоко вистражданим гуманізмом та дійсно галльським темпераментом роки життя: 1844 - 1924 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,96 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Анатоль Франс( Frans)


за блискучі літературні дослідження, позначені витонченістю стилю, глибоко вистражданим гуманізмом та дійсно галльським темпераментом
роки життя: 1844 - 1924 рр.
Французький романіст і критик А.Франс народився 16 квітня 1844 р. в Парижі, у родині букініста. Допомагаючи батькові в складанні каталогів книг, юнак перейнявся любов'ю до друкованого слова і до знань, прикипів до скарбів світового розуму. Юність і молодість А.Франса проходила у колі Верлена, Готьє, Леконта де Ліля. 1866 р., коли батько відійшов від справ, Анатоль заробляє на прожиття, працюючи в журналі, де мав нагоду познайомитися з недавно створеною літературною групою «Парнас». Після виходу друком його першого опусу (нарис з творчості поета Альфреда де Віньї), Франс стає однією з центральних фігур у «Парнасі». Цей період особистого життя відбито у ранній повісті «Худий кіт» (1879). Випустивши 1873 р. збірку віршів «Золоті поеми», А.Франс звертається до прози. Популярність його зросла після виходу роману «Злочин Сільвестра Боннара» (1881). Ця книга залишається і дотепер найпопулярнішим виданням Франса. Звернувшись до вольтерівської традиції, він відродив жанр філософського роману, видавши «Харчевню королеви Гусячі лапки», «Суджена пана Жерома Куаньяра», «На білому камені». Боротьба ідей, а не характерів, скептико-філософська манера викладання характеризують своєрідність обраного А.Франсом жанру. 1896 р. А.Франса обирають членом Французької академії наук. Визнаний метр включився в скандал Дрейфуса, виступив на захист Е.Золя, позбавленого ордена Почесного легіону. На знак протесту А.Франс відмовився від своєї нагороди. 1894 р. у психологічних романах «Червона лілія», «Таїс» автором вдало поставлено філософську проблему особистості. Панорама ідеологічного і політичного життя сатирично зображена в тетралогії «Сучасна історія» («Під міськими в'язами», «Вербовий манекен», «Аметистовий перстень», «Пан Бержере в Парижі» (1897 – 1901), об'єднаної героєм Бержере – ученим-латиністом, носієм античного гуманізму, а також у романах «Острів пінгвінів» (1908), «Повстання ангелів» (1914). В історичному романі «Боги жадають» (1912) А.Франс, звертаючись до подій французької революції, показує, як головний герой якобінець Гамлен, готовий до пожертвування заради перемоги революції, поступово перетворюється на жорстокого фанатика. Робити революцію в ім'я людства і втратити людяність – цей парадокс є трагічним лейтмотивом книги. 1921 р. А.Франсу присуджено Нобелівську премію з літератури «за блискучі літературні дослідження, позначені витонченістю стилю, глибоко вистражданим гуманізмом та дійсно галльським темпераментом». Франс помер 13 жовтня 1924 р. у Турі, куди переїхав ще 10 років тому. На його похоронах були присутні члени французького уряду.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Анатоль Франс( Frans) за блискучі літературні дослідження, позначені витонченістю стилю, глибоко вистражданим гуманізмом та дійсно галльським темпераментом роки життя: 1844 - 1924 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок