Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Конрад Аденауер перший канцлер ФРН

Загрузка...

Конрад Аденауер перший канцлер ФРН

Назва:
Конрад Аденауер перший канцлер ФРН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,49 KB
Завантажень:
247
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
Конрад Аденауер
перший канцлер ФРН


Конрад Аденауер (5.1.1876 – 19.04.1967) – державний діяч ФРН.
Конрад Аденауер народився в м. Кельн. Після закінчення університету Аденауер примкнув до католицької партії центру, оскільки виріс у релігійному середовищі. У 1912 році його обрали І помічником обербургомістра Кельна, а в листопаді 1917 р. він став мером Кельна, активно включався в політичну діяльність. У березні 1933 р. Аденауера позбавлено всіх посад і привілеїв, але концтабору, куди потрапили більшість членів партії центру, йому вдалось уникнути. Після замаху на фюрера 1944 р., у якому Аденауер не брав участі, його заарештувала служба безпеки. У 1945-1948 рр. Аденауер займався політичною діяльністю, дістаючи беззастережну підтримку американської влади. Перемігши на виборах канцлера у вересні 1949 р. у віці 73 р. Аденауер обіймав посаду глави уряду до 1963 р. Він великою мірою сприяв зміцненню демократичних інститутів ФРН.
В 1901 році закінчив університет і став адвокатом. Після Першої світової війни барв участь в рухах рейнських сепаратистів. З 1920-1932 представник пруської державної ради. Був одним з керівників католицької партії “Центр” був членом спостерігаючих рад акціонерної компанії енергетичної промисловості німецького банку. З 1946 представник партії Християнсько-демократичний союз (ХДС) (спочатку в англійські зоні окупації Германії, а з жовтня 1950 у всій Західній Німеччині. Був тісно пов’язаний з іноземними монополіями. В 1948-1949 став президентом Парламентської ради. Активно брав участь в проведенні в Західній Німеччині сепаратної грошової реформи і інших мироприємствах, направлених на завершення розколу Німеччини. Після створення ФРН – федеральний канцлер в 1951-1955 рр. і міністр іноземних справ. В вересні 1955 проводив переговори з СССР про встановлення дипломатичних відносин між ФРН і СССР. Уряд Аденауера, підписало Паризьку згоду 1954 у зв’язку з якою ФРН була прийнята в НАТО. Політика уряду Аденауера сприяла відновленню в Західній Німеччині мілітаризм і реваншизм. Уряд Аденауера заборонило діяльність Комуністичної партії Німеччини (1956) і багатьох інших прогресивних організацій в ФРН. Аденауер орієнтувався на агресивне коло США, виступав за проведення політики з позиції сили по відношенню до СССР і інших соціалістичних держав. Був головним натхненником революстського курсу ФРН, направленого на ревізію основ післявоєнного улаштування Європи.
Для Німеччини Друга світова війна скінчилася 8 травня 1945 року. Країна перестала існувати як суверенна держава і була окупована військами союзників. У Німеччині не існувало уряду тому вся повнота влади в країні перейшла до контрольної ради, що працювала на засадах одноголосності та складалася з чотирьох головнокомандуючих провідних держав антигітлерівської коаліції – СССР, США, Великої Британії, Франції.
2 грудня 1946 року між Британією і США було підписано угоду про об’єднання їхніх зон окупації. Так, виникла Бізонія. У лютому 1948 р. до цієї угоди під єдналася Франція, Бізонія, трансформувалася в Тризонію. В об’єднаній західній зоні почали швидко формуватися органи влади – економічна і виконавча ради, Верховний суд, банк німецьких земель.
У Західні зоні (Тризонія) окупаційна влада прагнула зберегти економічний потенціал Німеччини. За підтримки окупаційної влади і духовенства восени 1945 р. було утворено Християнсько-Демократичну спілку (ХДС) на чолі з видатним політичних діячем Конрадом Аденауером, а потім його Баварську філію – Християнську соціалістичну спілку (ХСС) ,що дотримувалась більш консервативних поглядів, ніж ХДС. Християнські демократи заявляли про свій анти фашизм, обіцяли забезпечити загальний добробут, ліквідувати засилля монополій, дозволити робітникам участь в управлінні підприємствами. Ця програма забезпечила їм підтримку трудящих і віру. У Західній зоні утворилася також ліберальна вільна демократична партія (ВДП). Впливовою силою залишалася соціал-демократична партія Німеччини (СДПН), що відійшла від комуністичного впливу і була прихильницею активної соціальної політики шляхом проведення реформ.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Конрад Аденауер перший канцлер ФРН

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок