Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> ПАРАДЖАНОВ Сергій Йосипович Вірменський та український кінорежисер

ПАРАДЖАНОВ Сергій Йосипович Вірменський та український кінорежисер

Назва:
ПАРАДЖАНОВ Сергій Йосипович Вірменський та український кінорежисер
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,15 KB
Завантажень:
290
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
ПАРАДЖАНОВ Сергій Йосипович
Вірменський та український кінорежисер
Народився 9 січня 1924 р. в м. Тбілісі. Навчався у Тбіліській консерваторії. В 1946 р. вступив на режисерський факультет Всесоюзного державного інституту кінематографії. Після закінчення навчання був направлений у Київ на кіностудію ім. О. Довженка. Виявляв інтерес до фольклору різних народів. Його дипломний фільм — «Молдавская сказка».
У 1954 р. продовжував розвивати поетику молдавського фольклору у фільмі «Андріяш». Поставив такі кінострічки, як «Первый парень» (1958), «Украинская рапсодия» (1960), «Цветок на камне» (1962).
У 1964 р. С. Параджанов повернувся до національних фольклорних мотивів і поставив фільм «Тіні забутих предків» за мотивами повісті М. Коцюбинського. Через захоплення українською національною культурою був звинувачений у націоналізмі й переїхав до Єревана. Він продовжував цікавитися фольклором, не зраджував своїх художніх принципів. На екрани вийшов фільм «Саят-Нова» про вірменського поета доби середньовіччя.
С. Параджанов був активним громадським діячем, виступав на захист дисидентів. Проти нього сфабрикували справу, і в
1974 р. засудили на п’ять років позбавлення волі. Лише в 1984 р. йому дозволили знімати. Цього року вийшов на екрани фільм грузинської кіностудії «Легенда о Сурамской крепости». Останній фільм «Ашек-Керид» С. Параджанов поставив разом з Абашидзе в 1988 р. В ньому використано фольклорні традиції азербайджанської, грузинської та вірменської національних культур. З 1990 р. — народний артист УРСР. Помер 20 липня 1990 р.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: ПАРАДЖАНОВ Сергій Йосипович Вірменський та український кінорежисер

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок