Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Джордж Хайт Уїпл( Whipple) За дослідження в галузі лікування хворих анемією печінки роки життя: 1878 - 1976 рр.

Нобелівський лауреат Джордж Хайт Уїпл( Whipple) За дослідження в галузі лікування хворих анемією печінки роки життя: 1878 - 1976 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Джордж Хайт Уїпл( Whipple) За дослідження в галузі лікування хворих анемією печінки роки життя: 1878 - 1976 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,89 KB
Завантажень:
399
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Джордж Хайт Уїпл( Whipple)


За дослідження в галузі лікування хворих анемією печінки
роки життя: 1878 - 1976 рр.
Американський лікар і патолог Дж.Уїпл народився 28 серпня 1878 р. в Ашленді (штат Нью-Гемпшир) в родині сільського лікаря Асма Уїпла і Франчески (Хайт) Уїпл. Хлопчик захоплювався полюванням, рибалкою, мандрами, однак з дитинства знав, що стане лікарем. В Академії Філіпса Андовера Уїпл пройшов курси з біології, хімії і фізики, готуючися до вступу до Єльського університету. 1900 р. Уїпл закінчив університет зі ступенем бакалавра мистецтв, згодом – медичну школу Джона Гопкінса. Після присвоєння йому 1905 р. медичного ступеня Уїпл став асистентом з патології в цій же школі, а через два роки виїхав до Панами для вивчення тропічних хвороб. Після повернення з Панами разом із Джоном Сперрі Уїпл зосередився на проблемі взаємозв’язку між клітинами печінки, утворенням жовчі й розпадом гемоглобіну. Разом із талановитим студентом-медиком він довів, що за експериментальних умов можливе утворення жовчних пігментів без участі печінки, але реально у цьому головну роль відіграє печінка. 1914 р. Уїпл став головою Товариства Хупера з медичних досліджень Каліфорнійського університету в Сан-Франциско. Цього ж року він одружується з Катериною Болл Уорінг, викладачем музики, у них народилися син і дочка. Щодо нових наукових успіхів, то у 1917 р. і 1918 р. було констатовано значне збільшення гемоглобіну в крові піддослідних собак після згодовування їм сирої печінки. 1920 р. Уїпл став деканом медичної школи Каліфорнійського університету, а через рік – деканом нового медичного комплексу при Рочестерському університеті (штат Нью-Йорк). У 1923–1925 рр. група його колег займається вивченням анемії у собак, а Уїпл переходить на адміністративне керівництво. 1925 р., після відкриття нової медичної школи, Уїпл став більше уваги приділяти експериментам і незабаром разом з компанією “Елі Ліллі” продукує екстракт печінки для лікування анемії в людини. Робота Уїпла стала основою успішного застосування 1926 р. Джорджем Р. Майнотом і Вільямом П. Мерфі печінки для лікування хворих перніціозною анемією. “За дослідження в галузі лікування хворих анемією печінки” Уїпла спільно з Дж.Р.Майнотом та В.П.Мерфі відмічено Нобелівською премією з фізіології і медицини 1934 р. Того ж року Уїпл припустив, що утворення нових еритроцитів у разі перніціозної анемії криється в білковій основі еритроцитів. Через 14 років був синтезований вітамін В12. 1952 р. Уїпл кидає посаду декана медичної школи Рочестерского університету, де ним було підготовлено понад 12 тис. випускників, а 1963 р. засновує бібліотечний фонд. Помер Уїпл у Рочестері 1 лютого 1976 р. в госпіталі, який сам колись допомагав будувати


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Джордж Хайт Уїпл( Whipple) За дослідження в галузі лікування хворих анемією печінки роки життя: 1878 - 1976 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок