Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> ГАЛШКА (Єлизавета) Василівна Гулевичівна Одна із засновниць Київського братського монастиря і школи

ГАЛШКА (Єлизавета) Василівна Гулевичівна Одна із засновниць Київського братського монастиря і школи

Назва:
ГАЛШКА (Єлизавета) Василівна Гулевичівна Одна із засновниць Київського братського монастиря і школи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,13 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
ГАЛШКА (Єлизавета) Василівна Гулевичівна
Одна із засновниць Київського братського монастиря і школи
Народилася близько 1575 р. Належала до однієї з гілок роду Гулевичів, які проживали на Волині. її дід Федір Гулевич був єпископом Луцьким, батько Василь Гулевич — підстаростою Володимирським. Галшка Гулевичівна знала латину, старогрецьку, польську, литовську, французьку мови.
Була високоосвіченою, інтелігентною жінкою, полум’яною патріоткою. У її домі бували архімандрит Києво-Печерської лаври, відомий учений і просвітитель Єлисей Плетенецький, педагоги й письменники Йов Борецький, Лаврентій Зизаній, Максим Смотрицький, Була добре знайома з Петром Конашевичем-Сагайдачним.
15 жовтня 1615 р. у присутності багатьох почесних свідків Галшка (Єлизавета) Гулевичівна виписала дарчу, за якою її спадкова земля в Києві на Подолі переходила у власність братства «духовних і світських православних» за умови, що на цій землі буде збудовано монастир, будинок для іноземних паломників і, головне, «школу дітям як шляхетським, так і міщанським».
Відновлена в садибі Єлизавети Київська братська школа поклала початок уславленої Києво-Могилянської академії, першого і тривалий час єдиного вищого навчального закладу у Східній Європі.
Після того як у 1617 р. помер ЇЇ чоловік, мозирський маршалок Стефан Лозка, Галшка Гулевичівна переїхала до свого маєтку поблизу Луцька, де опікувалася Луцьким братством та його школою.
Померла в 1642 р., похована на території Луцької братської церкви.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Реферат на тему: ГАЛШКА (Єлизавета) Василівна Гулевичівна Одна із засновниць Київського братського монастиря і школи

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок