Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Вільям Джералд Голдінг (Golding) за ясність реалістичного малюнку й універсальність міфу в творах, що пояснюють існування людини в сучасному світі роки життя: 1911 - 1993 рр.

Нобелівський лауреат Вільям Джералд Голдінг (Golding) за ясність реалістичного малюнку й універсальність міфу в творах, що пояснюють існування людини в сучасному світі роки життя: 1911 - 1993 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Вільям Джералд Голдінг (Golding) за ясність реалістичного малюнку й універсальність міфу в творах, що пояснюють існування людини в сучасному світі роки життя: 1911 - 1993 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,78 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Вільям Джералд Голдінг (Golding)


за ясність реалістичного малюнку й універсальність міфу в творах, що пояснюють існування людини в сучасному світі
роки життя: 1911 - 1993 рр.
Англійський письменник В.Голдінг народився в селі Сент-Келемб-Майне (графство Корнуол) 19 вересня 1911 р. Його батько, шкільний учитель Алек Голдінг, був раціоналістом, мати – феміністкою. Голдінг навчався в Мальборській школі, надалі, за бажанням батьків, вивчав природничі науки в Оксфордському університеті. Потім почав активно займатися англійською літературою. 1934 р. виходить перша збірка віршів Голдінга, а 1935 р. він здобуває ступінь бакалавра мистецтв. Закінчивши Оксфорд, він працює в соціальній сфері, а згодом починає ставити власні п'єси в лондонському театрі. 1939 р. Голдінг одружився з Енн Брукфілд, у них народилося двоє дітей. Цього ж року він почав викладати англійську мову й філософію в школі єпископа Водсворта в Солсбері, де, за винятком військових років, працював до 1961р. З 1940 по 1945 р. Голдінг служить у військово-морському флоті, де командує ракетоносцем і бере участь у переправленні союзників до Нормандії. Після армії повертається в Солсбері, де вивчає давньогрецьку мову й пише чотири романи, жоден з яких не був опублікований. 1954 р., після того як рукопис роману Голдінга був відхилений 21 видавцем, видавництво «Фейбер енд Фейбер» друкує його «Володаря мух», і роман миттєво стає бестселером у Великій Британії. Популярність в американського читача прийшла після перевидання роману в 1959 р. Його популярність зросла в 1963 р., саме тоді, як Пітер Брук зняв за його романом фільм. Сутність роману зводиться до опису того неминучого процесу, в результаті якого група кинутих на незаселений острів підлітків поступово перетворюється на дикунів. Алегоричний характер твору викликав численні критичні суперечки. 1961 р. Голдінг, проробивши рік у Холлінз-коледжі у Віргінії (США), припиняє викладацьку діяльність і цілком присвячує себе літературі. До цього часу він видав три романи – «Спадкоємці», «Злодюжка Мартін» і «Вільне падіння», а також п'єсу «Мідний метелик». 1982 р. видав збірку есе під назвою «Рухлива мішень». 1983 р. Голдінгу було присуджено Нобелівську премію з літератури «за ясність реалістичного малюнку й універсальність міфу в творах, що пояснюють існування людини в сучасному світі». 1955 р. його було обрано до Королівського товариства літератури, а 1966 р. – узведено у лицарі. Помер Голдінг в 1993 році.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Реферат на тему: Нобелівський лауреат Вільям Джералд Голдінг (Golding) за ясність реалістичного малюнку й універсальність міфу в творах, що пояснюють існування людини в сучасному світі роки життя: 1911 - 1993 рр.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок