Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Карл Адольф Геллеруп (Gjellerup) за різноманітну поетичну творчість і високі ідеали роки життя: 1857 - 1919 рр.

Нобелівський лауреат Карл Адольф Геллеруп (Gjellerup) за різноманітну поетичну творчість і високі ідеали роки життя: 1857 - 1919 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Карл Адольф Геллеруп (Gjellerup) за різноманітну поетичну творчість і високі ідеали роки життя: 1857 - 1919 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,77 KB
Завантажень:
366
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Карл Адольф Геллеруп (Gjellerup)


за різноманітну поетичну творчість і високі ідеали
роки життя: 1857 - 1919 рр.
Датський романіст і драматург К.Геллеруп народився 2 червня 1857 р. у Рохольте в родині лютеранського священика Батько Карла помер, коли йому було лише 3 роки. Після смерті батька хлопчика відвезли до Копенгагена. Ще школярем він спробував писати перші літературні опуси і незабаром, після закінчення середньої школи (1874) створив трагедію «Сципіон Африканський» і драму «Арміній», які не були оприлюднені. Після закінчення школи Карл вступає до Копенгагенського університету на богословський факультет, де майбутній письменник знайомиться з радикальними літературними теоріями, зокрема, великого датського критика і літературознавця Г.Брандеса, працями Ч.Дарвіна. Геллеруп, критично оцінюючи Біблію, перейшов у стан атеїстів і, одержавши богословський диплом, вийшов з університету атеїстом (1878) з антирелігійними уподобаннями. На творчість Геллерупа вплинули такі видатні німецькі письменники, як, у першу чергу, Шиллер, Гете, Кант. Свої твори він писав датською і німецькою мовами. 1878 р. вийшов перший його роман «Ідеаліст», присвячений життю молоді і стану жінки в суспільстві. Головний герой - свавільний молодий інтелектуал відкидає богослов'я і церкву (отже - твір автобіографічний). У романі «Учень германців» він вже критикує примітивний реалізм, а у романі «Мінна» (1889) йдеться про конфлікт між ідеалістами і підприємцями. Роман «Млин» (1896) присвячений життю датського селянства. Романи «Пілігрим Камантіна» (1906), «Друзі Бога» (1916) насичені суто релігійним змістом. Письменник також видавав драми, вірші, критичні й історичні дослідження. 1892 р. Геллеруп оселяється зі своєю родиною в Дрездені. Тут він починає писати німецькомовні твори, характеризуючи такий крок «щирим засобом самовираження». На присудженні Нобелівської премії з літератури 1917 р. одночасно двом датським письменникам Геллерупові та Х.Понтоппіданові - позначилися суто політичні аспекти. Зустрічі королів Данії, Норвегії і Швеції повинні були зміцнити єдність скандинавських держав, аби ще раз продемонструвати нейтралітет Швеції, її дружні зв'язки з Данією, Шведська академія й нагороджує саме претендентів з Данії, як було відзначено в нагородних документах, Геллерупа визнано гідним Нобелівської премії «за різноманітну поетичну творчість і високі ідеали». К.Геллеруп помер 1919 р. у Клоцші (поблизу Дрездена).


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Реферат на тему: Нобелівський лауреат Карл Адольф Геллеруп (Gjellerup) за різноманітну поетичну творчість і високі ідеали роки життя: 1857 - 1919 рр.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок