Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Пітер Доерті (Peter C. Doherty) за відкриття розпізнання імунною системою клітин, інфікованих вірусом, та вирізнення їх серед нормальних рік народження: 1940 р.

Загрузка...

Нобелівський лауреат Пітер Доерті (Peter C. Doherty) за відкриття розпізнання імунною системою клітин, інфікованих вірусом, та вирізнення їх серед нормальних рік народження: 1940 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Пітер Доерті (Peter C. Doherty) за відкриття розпізнання імунною системою клітин, інфікованих вірусом, та вирізнення їх серед нормальних рік народження: 1940 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,78 KB
Завантажень:
467
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Пітер Доерті (Peter C. Doherty)


за відкриття розпізнання імунною системою клітин, інфікованих вірусом, та вирізнення їх серед нормальних
рік народження: 1940 р.
Австралійський імунолог і патолог П.Доерті народився 15 жовтня 1940 р. в Австралії. Він отримав ступінь бакалавра (1962) і магістра (1966) з ветеринарної медицини в Університеті Квінсленда, але почав займатися патологією, працюючи у 1970 р. над докторською дисертацією в Единбурзькому університеті (Шотландія). П.Доерті, проводячи дослідження впродовж 1972–1975 рр. в Інституті медичних досліджень Джона Кертіна, почав співпрацювати разом з Цинкернагелем у вивченні того, яку роль білі кров’яні тільця, відомі як Т-лімфоцити, відіграють у піддослідних мишей, інфікованих особливим вірусом, здатним викликати менінгіт. Вони теоретично обгрунтували, що це є опірна здатність імунної системи, викликана фатальним руйнуванням мозкових клітин миші, інфікованої цим вірусом. Для перевірки цієї теорії вони схрестили клітини інфікованої вірусом миші з Т-лімфоцитами ще однієї інфікованої миші. Т-лімфоцити руйнували інфіковані вірусом клітини, але тільки тоді, коли інфіковані клітини та лімфоцити були взяті з генетично однакових штамів. Наступні спостереження виявили, що Т-клітини здатні розпізнати два окремих сигнали інфікованої клітини, перед тим як зруйнувати її: один сигнал – це фрагмент прониклого вірусу, який клітина виявляє на своїй поверхні; інший – автоматично визначена решта клітинних антигенів головного комплексу сумісності тканин, що ідентифікує клітину як таку, що належить тому ж самому організмові. Ця концепція одночасного розпізнавання своїх та сторонніх молекул стала підставою для нового розуміння основних механізмів, які використовує імунна система на клітинному рівні. Після викладання у Вістарському університеті Філадельфії протягом 1975–1982 рр. Пітер Доерті очолював (1975–1988) відділення патології медичного факультету ім. Джона Кертіна Австралійського національного університету в Канберрі. З 1988 р. Доерті живе і працює в Мемфісі (штат Теннессі, США), зараз він є професором медичного факультету університету цього штату. П.Доерті – член Товариства Австралійської академії наук з 1983 р., лауреат премії Пола Ерліха (Німеччина) 1983 р., лауреат міжнародної премії фундації Гейрднера (Канада) 1986 р., член Лондонського королівського товариства 1987 р., Лауреат премії ім. Альберта Ласкера за дослідження в галузі медицини. П.Доерті разом зі швейцарським медиком Р.Цинкернагелем отримав Нобелівську премію з фізіології і медицини 1996 р. за відкриття «розпізнання імунною системою клітин, інфікованих вірусом, та вирізнення їх серед нормальних».


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Реферат на тему: Нобелівський лауреат Пітер Доерті (Peter C. Doherty) за відкриття розпізнання імунною системою клітин, інфікованих вірусом, та вирізнення їх серед нормальних рік народження: 1940 р.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок