Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> ПАТОН ЄВГЕН ОСКАРОВИЧ (1870-1953), вчений у галузі мостобудування і зварювання 

ПАТОН ЄВГЕН ОСКАРОВИЧ (1870-1953), вчений у галузі мостобудування і зварювання 

Назва:
ПАТОН ЄВГЕН ОСКАРОВИЧ (1870-1953), вчений у галузі мостобудування і зварювання 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,71 KB
Завантажень:
244
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
ПАТОН ЄВГЕН ОСКАРОВИЧ
(1870-1953), вчений у галузі мостобудування і зварювання 
Народився у Ніцці, у родині російського консула. Закінчив Дрезденський політехнічний інститут (1894 р.) та Петербурзький інститут інженерів шляхів (1896 р.). Працював у технічному відділі служби шляхів Петербург-Московської залізниці. Викладав у Московському інженерному училищі. 1904–1938 рр. (з перервами) — професор Київського політехнічного інституту. В 1929 р. організував в Академії наук України кафедру інженерних споруд, на базі якої створено Інститут електрозварювання (1934 р.). 1934 —1953 рр. — директор цього інституту. Автор понад 350 праць. Створив методи розрахунку раціональних конструктивних схем металевих прогонних споруд мостів, дослідив умови їх роботи, розробив способи відбудови зруйнованих мостів. Виконав основоположні дослідження у галузі розрахування та міцності зварних конструкцій, механізації зварювальних процесів, наукових основ електричного зварювання плавленням. Під його керівництвом винайдено спосіб автоматичного швидкісного зварювання, який відіграв визначну роль у технічному розвитку.
Знання, які Є.О.Патон здобув у Дрезденському політехнічному інституті та Петербурзькому інституті інженерів шляхів, дали йому змогу досить швидко сформуватися у визначного фахівця в галузі мостобудування з оригінальним інженерним мисленням і стійким прагненням до наукового пошуку та вдосконалення. У роботі над усіма проектами мостів Є.О.Патон виявив широку ерудицію, обізнаність із зарубіжною літературою, тонкий інженерний аналіз технічних нововведень. Є. О. Патон розробив понад 30 проектів мостів, більшу частину їх було здійснено. Водночас він значну увагу приділяв розробці науково-інженерних проблем мостобудування. Перспективними виявилися ідеї Є.О.Патона про переваги залізобетонної конструкції проїзної частини та тротуарів мостів порівняно з залізним настилом, висловлені ще у 1914 р., коли залізобетонні конструкції тільки починали застосовуватися в мостобудуванні. У роки повсюдного переходу до споруджень залізних та кам’яних мостів Є.О.Патон виступив пропагандистом будування дерев’яних мостів і довів їх техніко-економічні переваги. Його передбачення щодо будування дерев’яних мостів виявилося вельми сучасним у роки першої світової та громадянської воєн, а також у відбудовний період, коли через дефіцитність металу довелося широко застосовувати дерево. Є.О.Патон став одним з ініціаторів розробки проектів розбірних мостів. Залізничні та шосейні розбірні мости системи Є.О.Патона дістали широке застосування. У конструкціях вузлів розбірних мостів помітна тенденція до їх уніфікації та взаємозамінності, до обмеження ваги окремих частин конструкцій, щоб при збиранні обійтися без складних підіймальних механізмів. Є.О.Патон зробив винятково багато як у підготовцi спеціальних посібників, так і у проведенні консультацій, розрахунків, створенні проектів при відбудові мостів у 1920-ті роки. У першій половині життя він також багато займався проблемами випробування мостів, вивченням стійкості та динаміки конструкцій. Про його активну діяльність як практичного інженера-мостовика і професора з мостової справи свідчать численні праці та навчальні посібники: «Залізні мости» (чотири томи, 1902—1908 рр., перевидані п’ять разів), «Дерев’яні мости» (1910 р., перевидані тричі), «Дерев’яні залізничні мости» (1917 р.) та багато інших. За чверть століття викладання у Київському політехнічному інституті Євген Оскарович виховав ціле покоління інженерів-будівельників та мостобудівників. Обраний у 1929 р. дійсним членом Академії наук України і захоплений новою галуззю техніки — електричним зварюванням, Є.О.Патон енергійно взявся за роботу в цьому напрямку. В 1930-ті роки розгорнувся його талант організатора колективних наукових досліджень, ініціатора встановлення тісних зв’язків науки та виробництва; з особливою силою цей талант виявився як у грізні роки війни, так і в часи післявоєнної відбудови економіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: ПАТОН ЄВГЕН ОСКАРОВИЧ (1870-1953), вчений у галузі мостобудування і зварювання 

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок