Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Микола Михайлович Амосов

Загрузка...

Микола Михайлович Амосов

Назва:
Микола Михайлович Амосов
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,14 KB
Завантажень:
284
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Микола Михайлович Амосов
(1913-2002)
12 грудня 2002 p. на 90-му році життя помер видатний хірург і вчений, Герой соціалістичної праці, лауреат Ленінської і 3 Державних премій Ук-раїни, академік НАН і АМН України, заслужений діяч науки України, професор, доктор медичних наук Микола Михайлович Амосов.
М.М. Амосов народився 6 грудня 1913 р. в с. Ольхово Вологодської губернії. В 1932 р. він закі-нчив Череповецький механічний технікум, після чого 3 роки працював'змінним механіком на Ар-хангельській електростанції. У 1939 р. М.М. Амосов з відзнакою закінчив Архан-гельський медичний інститут, а в 1940 - з відзнакою Всесоюзний заочний індустріальний інститут. Під час Великої Вітчизняної війни М.М. Амосов був на фронті про-відним хірургом польового гос-піталю. З 1947 до 1952 р. пра-цював головним хірургом Брян-ського обласного відділу охоро-ни здоров'я, і в цей час почав широко займатися грудною хірур-гією, проводив велику наукову роботу і в 1953 р. захистив док-торську дисертацію.
У1952 р. М.М. Амосов як ви-датний спеціаліст з грудної хірургії був запрошений до Київського
інституту туберкульозу для керів-ництва спеціально створеною клінікою торакальної хірургії.
Тут з особливою повнотою розкрився його різнобічний талант хірурга і дослідника, фізіолога і інженера, стали особливо плідною наукова, орга-нізаторська, практична, педагогічна і громадська діяльність.
М.М. Амосов став одним з ініціаторів широко-го впровадження в нашій країні хірургічного ліку-вання при захворюваннях легень, вніс багато но-вого у розвиток цієї проблеми. Його дослідження сприяли значному зниженню захворюваності ту-беркульозом і корінному підвищенню ефективності лікування захворювання легень. У 1961 р. праці М.М. Амосова з легеневої хірургії були відзначені Ленінською премією.
У подальшому основним напрямком діяль-ності М.М. Амосова стала серцева хірургія. В 1955 р. він уперше в Україні почав хірургічне ліку-вання вад серця і одним з перших у Радянському Союзі в 1958 р. широко запровадив у практику ме-тод штучного кровообігу. |^і
У 1963 р. Микола Михайлович першим у Ра-дянському Союзі виконав протезування мітраль-ного клапана, а в 1965 р. уперше в світі створив і впровадив у практику антитромботичні протези сер-цевих клапанів. М.М. Амосов започаткував низку нових методів хірургічного лікуван-
ня вад серця, оригінальні моделі апа-ратів штучного кровообігу.
Праці М.М. Амосова з хірургіч-ного лікування захворювань серця були відзначені Державною пре-мією України (1998), Золотими ме-далями (1967, 1982) і срібною медаллю (1978) ВДНГ СРСР.
У клініці, створеній М.М. Амсл. совим, виконано близько 7000 рР* зекцій легень, понад 95 000 опера-цій з приводу захворювань серця, в тому числі понад 36 000 зі штуч-ним кровообігом.
У1983 р. клініка серцевої хірур-гії, якою керував М.М. Амосов, була реорганізована в Інститут серцево-судинної хірургії і на сьогоднішній
час є Українським республіканським кардіохірургі-чним центром. Щорічно в інституті здійснюється близько 3000 операцій на серці, у тому числі близько 15 000 - зі штучним кровообігом. Прово-диться розробка найважливіших проблем з сер-цевої хірургії. М.М. Амосов був першим директо-ром, а з 1988 р. - почесним директором інституту.
У 1955 р. М.М. Амосов створив і очолив пер-шу в країні кафедру грудної хірургії для вдоскона-лення лікарів. Потім з неї відокремилася кафедра анестезіології. Ці кафедри підготували понад 700 спеціалістів для України й інших республік Ра-дянського Союзу.
Крім хірургії, М.М. Амосов велику увагу при-діляв сучасним проблемам, біологічної, медичної
і психологічної кібернетики.] З 1959 до 1990 pp.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Реферат на тему: Микола Михайлович Амосов

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок