Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Томас Хакл Уеллер (Weller) за відкриття властивості вірусу поліомієліту рости в культурах різних типів тканини рік народження: 1915 р.

Загрузка...

Нобелівський лауреат Томас Хакл Уеллер (Weller) за відкриття властивості вірусу поліомієліту рости в культурах різних типів тканини рік народження: 1915 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Томас Хакл Уеллер (Weller) за відкриття властивості вірусу поліомієліту рости в культурах різних типів тканини рік народження: 1915 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,72 KB
Завантажень:
477
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Томас Хакл Уеллер (Weller)


за відкриття властивості вірусу поліомієліту рости в культурах різних типів тканини
рік народження: 1915 р.
Американський вірусолог Томас Хакл Уеллер народився 15 червня 1915 р. в Енн-Арбор (штат Мічіган) в родині ученого – керівника відділу патології медичної школи Мічіганського університету. Уеллер вивчав паразитологію в Мічіганському університеті, де в 1936 р. отримав ступінь бакалавра гуманітарних наук, а в 1937 – магістра природничих наук. У 1936 – 1940 рр. навчається в Гарвардській медичній школі, де проводить дослідження з паразитології, а потім під керівництвом професора Джона Ф. Ендерса став займатися вірусологією, зокрема інфекційними та паразитарними захворюваннями. По закінченні медичної школи працює в дитячому шпиталі Бостона. У 1942 р. йде на військову медичну службу. Працює в медичній лабораторії Пуерто-Ріко (на Антильських островах), де займається дослідженнями гельмінтів, очолює відділи бактеріології, вірусології та паразитології; звільнений з армії у званні майора. 1945 р. Уеллер одружився з Кетлін Фейхі; у них народилися два сини і дві дочки. Повернувшись до дитячого шпиталю Бостона, у 1946 р. починає працювати в новій лабораторії з вивчення інфекційних захворювань під керівництвом Ендерса. У 1948 р. до них приєднався Роббінс, товариш Уеллера по медичній школі. Уеллер досліджував віруси вітряної віспи і поліомієліту. Разом з Ендерсом та Роббінсом установив, що вірус поліомієліту можна виростити в лабораторних культурах тканин людини. Відкриття було дуже важливим для лікування цього захворювання. Нова методика дала змогу вирощувати вірус протягом багатьох поколінь для отримання варіанта, який міг би розмножуватися без ризику для організму – це було основною вимогою до живої ослабленої вакцини. Отже, Уеллер і його колеги своїми дослідженнями сприяли створенню таких вакцин у майбутньому. Нобелівську премію з медицини і фізіології 1954 р. Уеллеру було присуджено спільно з Ендерсом та Роббінсом «за відкриття властивості вірусу поліомієліту рости в культурах різних типів тканини». Уеллер продовжував досліджувати віруси краснухи та цитомегаловірус, що в 1962 р. привело до відкриття вродженої інфекції. З 1954 р. Уеллер став провідним професором тропічної медицини та керівником відділення тропічної медицини у Гарварді, а потім директором Центру профілактики інфекційних захворювань Гарвардської школи охорони здоров’я. Уеллер разом з Роббінсом у 1953 р. був удостоєний премії Джонсона Американської академії педіатрії; отримав премію Джорджа Ледлі Гарвардського університету (1963), премію Брістоля Американського товариства інфекційних захворювань (1980); член Національної академії наук.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Реферат на тему: Нобелівський лауреат Томас Хакл Уеллер (Weller) за відкриття властивості вірусу поліомієліту рости в культурах різних типів тканини рік народження: 1915 р.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок