Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Син’їтіро Томонага (Tomonaga) за фундаментальну роботу в квантовій електродинаміці з перспективами для фізики елементарних частинок роки життя: 1906 - 1979 рр.

Нобелівський лауреат Син’їтіро Томонага (Tomonaga) за фундаментальну роботу в квантовій електродинаміці з перспективами для фізики елементарних частинок роки життя: 1906 - 1979 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Син’їтіро Томонага (Tomonaga) за фундаментальну роботу в квантовій електродинаміці з перспективами для фізики елементарних частинок роки життя: 1906 - 1979 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,86 KB
Завантажень:
113
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Син’їтіро Томонага (Tomonaga)


за фундаментальну роботу в квантовій електродинаміці з перспективами для фізики елементарних частинок
роки життя: 1906 - 1979 рр.
Японський фізик-теоретик С.Томонага народився 31 березня 1906 р. у Токіо, в родині Сандзюро й Хіде Томонага. У 1913 р. його батько обійняв посаду професора філософії Кіотського імператорського університету й родина переїхала до Кіото, де Томонага навчався в славнозвісній на всю Японію 3-й середній школі. Закінчивши університет у Кіото й діставши ступінь бакалавра з атомної фізики 1929 р., він працює ще 3 роки аспірантом й асистентом у дослідницькій лабораторії К.Тамаки. 1932 р. Томонага перейшов до Інституту хімічних і фізичних досліджень у Токіо. Від 1937 до 1939 р. він працював у Лейпцизькому університеті з В.Гейзенбергом. 1939 р. в Токійському імператорському університеті він здобув докторський ступінь з науки й літератури. Під час Другої світової війни займався створенням й удосконаленням радарів. 1940 р. Томонага одружився з дочкою директора Токійської Метрополітен-обсерваторії. У них було два сини й дочка. Перші наукові праці Томонаги й подальші його наукові інтереси впродовж наступних 20 років були пов'язані з квантовою електродинамікою. Метою досліджень було узгодження двох епохальних фізичних теорій XX століття – квантової механіки й спеціальної теорії відносності. За результатами досліджень Томонага запропонував математичну процедуру для виключення нескінченних мас і зарядів – перенормування. Теорія перенормування у квантовій електродинаміці виявилася найточнішою з усіх фізичних теорій, за допомогою якої можна виміряти деякі характеристики електрона з точністю значень до декількох мільярдних; значення, передбачені теорією, точно узгоджуються з експериментальними даними. До того ж, квантова електродинаміка стала моделлю для теорій, що описують інші фізичні процеси, і перенормування виявилося суттєвим для перевірки й підтвердження цих теорій в експериментах. Томонага, Фейнман і Швінгер розділили Нобелівську премію з фізики 1965 р. «за фундаментальну роботу в квантовій електродинаміці з перспективами для фізики елементарних частинок». Роботи Томонаги стали відомими за межами Японії, його запросили до Інституту фундаментальних досліджень Принстона (штат Нью-Джерсі), де він працював в області квантової механіки твердих тіл і тим самим відкрив нову область досліджень. 1951 р. Томонага повернувся до Японії й очолив Інститут хімічних і фізичних досліджень. Від 1956 до 1962 р. він був президентом Токійського університету культури, а в 1963–1969 рр. президентом Наукової ради Японії. Він також очолював Інститут оптичних досліджень. Крім Нобелівської премії, Томонага одержав премію Японської академії наук (1948), золоту медаль ім. Ломоносова АН СРСР (1964), був членом Японської академії наук, іноземним членом багатьох інших академій наук світу. Помер Томонага 8 липня 1979 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Реферат на тему: Нобелівський лауреат Син’їтіро Томонага (Tomonaga) за фундаментальну роботу в квантовій електродинаміці з перспективами для фізики елементарних частинок роки життя: 1906 - 1979 рр.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок