Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Жан Батист Габрієль Йоахім Доссе (Dausset) за відкриття щодо генетично детермінованих структур на клітинній поверхні, що регулюють імунологічні реакції рік народження: 1916 р.

Нобелівський лауреат Жан Батист Габрієль Йоахім Доссе (Dausset) за відкриття щодо генетично детермінованих структур на клітинній поверхні, що регулюють імунологічні реакції рік народження: 1916 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Жан Батист Габрієль Йоахім Доссе (Dausset) за відкриття щодо генетично детермінованих структур на клітинній поверхні, що регулюють імунологічні реакції рік народження: 1916 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,74 KB
Завантажень:
483
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Жан Батист Габрієль Йоахім Доссе (Dausset)


за відкриття щодо генетично детермінованих структур на клітинній поверхні, що регулюють імунологічні реакції
рік народження: 1916 р.
Французький біолог Ж.Доссе народився 19 жовтня 1916 р. у Тулузі й був четвертою дитиною в родині лікарів, які спеціалізувалися з радіології й ревматизму. Перші роки життя він провів у Біорріце, а коли йому виповнилося 11 років, родина переїхала до Парижа. Там його було зараховано до ліцею Мішле, який він закінчив з дипломом з математики. Наприкінці 30-х років Ж.Доссе вступив до медичної школи при Паризькому університеті. 1939 р. його було мобілізовано на медичну службу до французької армії, а 1940 р. після окупації Франції Німеччиною він приєднався до Вільної французької армії на півночі Африки. Після звільнення з військової служби 1945 р. Ж.Доссе одержує медичний ступінь у Паризькому університеті. 1946 р. його було призначено директором лабораторії Французького національного центру переливання крові. 1948 р. він домігся стипендії для вивчення імуногематології в Гарвардському університеті, де проробив цілий рік. Наприкінці 40-х і на початку 50-х років Ж.Доссе повертається до Центру переливання крові, де вивчає різні біологічні аспекти переливання крові, зосередившися на проблемі патологічних реакцій. 1962 р. Ж.Доссе було призначено ад’юнкт-професором медицини Паризького університету. Наступного року він стає провідним біологом у муніципальній госпітальній системі Парижа і співголовою Інституту з вивчення хвороб крові. 1967 р. Ж.Доссе і його колега Фелікс Т.Рапопорт почали дослідження з трансплантації шкіри, які було зроблено між членами однієї родини. 1968 р. Ж.Доссе призначають директором Французького національного інституту наукових досліджень, і він починає викладати імуногематологію у Паризькому університеті. 1978 р. він стає професором експериментальної медицини в Колеж де Франс. Ж.Доссе також працював запрошеним професором в університетах Нью-Йорка, Брюсселя і Женеви. Ж.Доссе визнаний гідним Нобелівської премії з фізіології і медицини 1980 р. разом з Бенасеррафом і Снеллом «за відкриття щодо генетично детермінованих структур на клітинній поверхні, що регулюють імунологічні реакції». Ж.Доссе залишився працювати в університеті в Парижі, де продовжив дослідження в госпіталі Св. Луїзи. 1962 р. він одружився з Розі Майораль Лопез; у них народилися син і дочка. Ж.Доссе одержав міжнародну нагороду Гарднерівського фонду (1977) і премію Вольфа з медицини Ізраїльського фонду Вольфа (1978). Він – член Французької академії наук і медицини і Бельгійської королівської академії медицини, почесний член Югославської академії наук і мистецтв, почесний член Американської академії наук і мистецтв і кавалер ордена Почесного легіону


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Реферат на тему: Нобелівський лауреат Жан Батист Габрієль Йоахім Доссе (Dausset) за відкриття щодо генетично детермінованих структур на клітинній поверхні, що регулюють імунологічні реакції рік народження: 1916 р.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок