Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Бенджамін Рой Моттелсон (Mottelson) за відкриття взаємозв’язку між колективним рухом і рухом окремих частинок в атомному ядрі та розвинення теорії будови атомного ядра, що базується на цій взаємодії рік народження: 1926 р.

Нобелівський лауреат Бенджамін Рой Моттелсон (Mottelson) за відкриття взаємозв’язку між колективним рухом і рухом окремих частинок в атомному ядрі та розвинення теорії будови атомного ядра, що базується на цій взаємодії рік народження: 1926 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Бенджамін Рой Моттелсон (Mottelson) за відкриття взаємозв’язку між колективним рухом і рухом окремих частинок в атомному ядрі та розвинення теорії будови атомного ядра, що базується на цій взаємодії рік народження: 1926 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,83 KB
Завантажень:
165
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Бенджамін Рой Моттелсон (Mottelson)


за відкриття взаємозв’язку між колективним рухом і рухом окремих частинок в атомному ядрі та розвинення теорії будови атомного ядра, що базується на цій взаємодії
рік народження: 1926 р.
Американо-датський фізик Бенджамін Рой Моттелсон народився 9 липня 1926 р. в Чикаго в сім’ї інженера. Закінчивши школу в Ла-Гранже (штат Іллінойс) у роки Другої світової війни, проходить офіцерську підготовку в Університеті Пердю. Туди ж повертається після війни. У 1947 р., маючи вже ступінь бакалавра, вступає до Гарвардського університету і в 1950 р. здобуває докторський ступінь. Отримуючи стипендії Гарварда, Комісії з атомної енергії США, а потім Європейської організації ядерних досліджень, учений проводить дослідження в Інституті теоретичної фізики в Копенгагені (1950-1957) спільно з Оге Бором. Взявши за основу гіпотезу Рейнуотера, що відцентрові сили можуть деформовувати орбіти, і тоді вся конфігурація набуває динеподібної форми (ідея опублікована в 1950 р.), вчені створили синтетичну модель ядра (колективна модель). В ній було синтезовано рідинноподібну поведінку ядра (описана як капельна модель) та орбітально-нуклонні властивості, притаманні оболонковій моделі. Згідно з моделлю Бора - Моттелсона, спільна дія нуклонів спричинює те, що поверхня ядра поводиться так, як поверхня краплі рідини. Водночас в орбітальній структурі ядра можливі деформації, що зумовлює коливання й оберти поверхні. Якщо зовнішня оболонка ядра має повний комплект нуклонів, то, згідно з версією Бора та Моттелсона, ядро має сферичну форму; якщо зовнішня оболонка не заповнена, ядро стає динеподібним. Дослідники виявили, що деформовані ядра мають ряд нових мод зміни та обертів, включаючи поверхневі хвилі та моди “дихання”, за яких відбуваються зміни розмірів ядра. Колективна модель дала змогу Бору та Моттелсону передбачити властивості деформованих ядер та підтвердити ці передбачення експериментально. Відкриття вони обнародували в 1953 р. і продовжили розвивати свою ядерну теорію. У 1948 р. Моттелсон одружився з Ненсі Джейн Рено: у них було троє дітей. У 1971 р. всі вони прийняли датське громадянство. Дружина померла від раку в 1975р. З моменту заснування Нордитського інституту теоретичної атомної фізики (Нордит) у 1957 р. Моттельсон - професор цього закладу, а у 1981 р. змінив Оге Бора на посаді його директора. Виконав розрахунки енергій одночастинкових станів у деформованих ядрах. У 1958 р. разом з О.Бором та Д.Пайнсом побудував надтечну модель ядра. Бор, Моттельсон і Рейнуотер розділили у 1975 р. Нобелівську премію з фізики “за відкриття взаємозв’язку між колективним рухом і рухом окремих частинок в атомному ядрі та розвинення теорії будови атомного ядра, що базується на цій взаємодії”.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Реферат на тему: Нобелівський лауреат Бенджамін Рой Моттелсон (Mottelson) за відкриття взаємозв’язку між колективним рухом і рухом окремих частинок в атомному ядрі та розвинення теорії будови атомного ядра, що базується на цій взаємодії рік народження: 1926 р.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок