Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Нобелівський лауреат Гульєльмо Марконі (Marconi) на знак визнання їхніх заслуг у розвитку бездротової телеграфії роки життя: 1874 - 1937 рр.

Нобелівський лауреат Нобелівський лауреат Гульєльмо Марконі (Marconi) на знак визнання їхніх заслуг у розвитку бездротової телеграфії роки життя: 1874 - 1937 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Нобелівський лауреат Гульєльмо Марконі (Marconi) на знак визнання їхніх заслуг у розвитку бездротової телеграфії роки життя: 1874 - 1937 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,82 KB
Завантажень:
456
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Нобелівський лауреат Гульєльмо Марконі (Marconi)


на знак визнання їхніх заслуг у розвитку бездротової телеграфії
роки життя: 1874 - 1937 рр.
Італійський інженер-електрик і винахідник Г. Марконі народився 25 квітня 1874 р. у Болоньї в родині землевласника Перед вступом до технічного училища в Ліворно Марконі одержав домашню освіту. У 20 років він захопився фізикою. Під впливом робіт Г.Герца й А.Річі з електромагнітних хвиль провадить досліди в цій галузі і конструює прилади бездротового телеграфу. 1896 р. Марконі переїхав до Англії в надії знайти там засоби для продовження досліджень і розгортання комерційного використання свого винаходу, оскільки італійський уряд не виявляв належного інтересу. Марконі подав патентну заявку на винахід в сфері радіотелеграфії й 1897 р. одержав патент на застосування електромагнітних хвиль для бездротового зв'язку (російський винахідник радіо О.Попов своє відкриття не патентував). Схема приймача Марконі була такою ж, як і схема приймача О.Попова. У травні 1897 р. Марконі здійснив передачу сигналів через Брістольську затоку на відстань у 9 миль. 1900 р. спираючися на відкриття Ф.Брауна, Марконі включив у свій передавач конденсатор і котушку настроювання, що дозволило збільшити енергію сигналу. Тоді ж він удосконалив і прийом сигналу, додавши до приймача котушку настроювання, у результаті чого від прийнятого сигналу в приймач надходять тільки коливання передавача. 1900 р. Марконі одержав патент № 7777, що закріпив за ним монополію на використання настроєних один на одного передавачів і приймачів. 1901 р. Марконі здійснив радіозв'язок через Атлантичний океан. Сигнал покрив відстань у 2100 миль. 1905 р. Марконі взяв патент на спрямовану передачу сигналів. 1907 р. він відкрив першу трансатлантичну службу бездротового зв'язку, а 1912 р. одержав патент на удосконалену регульовану в часі іскрову систему для генерування переданих хвиль. 1909 р. Марконі і Браун були разом визнані гідними Нобелівської премії з фізики «на знак визнання їхніх заслуг у розвитку бездротової телеграфії». Під час Першої світової війни Марконі командував військово-морським флотом, керував програмою з телеграфії для потреб італійських збройних сил. 1919 р. Марконі був повноважним представником Італії на Паризькій мирній конференції, підписав договір з Австрією і Болгарією. 1921 р. Марконі приступив до інтенсивних досліджень короткохвильової телеграфії. 1932 р. Марконі встановив перший радіотелефонний мікрохвильовий зв'язок, а 1934 р. продемонстрував можливість застосування мікрохвильової телеграфії для потреб навігації у відкритому морі. 1905 р. Марконі одружився з ірландкою Беатрис О’Браєн. У них народилося троє дітей. Через 3 роки після розриву шлюбу 1924 р. Марконі взяв новий шлюб з графинею Бітті-Скалі, яка йому народила дочку. Марконі помер 20 липня 1937 р. у Римі.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Нобелівський лауреат Гульєльмо Марконі (Marconi) на знак визнання їхніх заслуг у розвитку бездротової телеграфії роки життя: 1874 - 1937 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок