Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Віллі Брандт (Brandt) на знак визнання конкретних ініціатив, що спричинили послаблення напруженості роки життя: 1913 - 1992 рр.

Нобелівський лауреат Віллі Брандт (Brandt) на знак визнання конкретних ініціатив, що спричинили послаблення напруженості роки життя: 1913 - 1992 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Віллі Брандт (Brandt) на знак визнання конкретних ініціатив, що спричинили послаблення напруженості роки життя: 1913 - 1992 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,90 KB
Завантажень:
51
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Віллі Брандт (Brandt)


на знак визнання конкретних ініціатив, що спричинили послаблення напруженості
роки життя: 1913 - 1992 рр.
Німецький канцлер і дипломат В.Брандт (дійсне ім'я – Герберт Ернст Карл Фрам) народився 18 грудня 1913 р. у Любеку, портовому місті на Балтійському морі. Його мати, Марта Фрам, була продавцем, батько невідомий. Під впливом дідуся, простого робітника, хлопчик став соціалістом європейського демократичного напряму. Ще в гімназії він почав писати статті для соціалістичної газети «Народний вісник» під псевдонімом «Віллі Брандт», що згодом супроводжує його все подальше життя. У 16 років він вступає до соціал-демократичної партії. 1932 р., отримавши атестат у «Йоханнеумі», влаштовувався на роботу в кораблебудівну компанію. Його співробітництво із соціалістичною пресою постійно продовжувалося. З 1933 р. він виїхав до Осло (Норвегія), де очолив федерацію біженців і друкував статті. Брандт вивчав історію і філософію в університеті Осло, тоді ж сприйняв реформістські теорії скандинавських соціал-демократів. 1937 р. він став свідком громадянської війни в Іспанії. Повернувшися 1940 р. до Норвегії, Брандт прийняв норвезьке громадянство. Під час окупації Норвегії він тікає до нейтральної Швеції, підтримує контакти з лідерами Опору. 1946 р. як норвезький кореспондент В.Брандт висвітлював хід Нюрнберзького процесу, відновив стосунки із соціал-демократичною партією Німеччини: йому було повернуто німецьке громадянство. 1948–1949 р. В.Брандт – помічник бургомістра Західного Берліна. 1949 р. Брандт обраний до Бундестагу, де до 1957 р. представляв Західний Берлін. Тоді ж Східна Німеччина зводить «знамениту стіну» між Заходом і Сходом. 1966 р. В.Брандт – віце-канцлер і міністр закордонних справ у коаліційному уряді канцлера Курта Кізінгера (ХДС). З перемогою соціал-демократів на виборах 1969 р. Бундестаг обрав В.Брандта четвертим канцлером ФРН. Брандт продовжував працю в ім'я мирного співіснування з країнами Східного блоку, зміцнював економічні відносини з Західної Європою. 1970 р. Західна Німеччина визнала ГДР де-факто, нормалізувалися західно-польські взаємини. 1971 р. угода чотирьох держав започаткувала вільні взаємини між Західним Берліном і ФРН. 1971 р. Брандт був визнаний гідним Нобелівської премії Миру «на знак визнання конкретних ініціатив, що спричинили послаблення напруженості» між Сходом і Заходом. Живучи в Норвегії, Брандт 1940 р. одружився з Карлотою Торкільдсен, у них народилася дочка. Пізніше сім'я розпалася. 1948 р. Брандт бере новий шлюб з Рут Хансен, норвезькою журналісткою, яка народила йому трьох синів – Петера, Ларса і Матіаса. 1985 р. В.Брандт був визнаний гідним Ейнштейнівської премії миру, заснованої в пам'ять про вклад А.Ейнштейна у справу миру.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Реферат на тему: Нобелівський лауреат Віллі Брандт (Brandt) на знак визнання конкретних ініціатив, що спричинили послаблення напруженості роки життя: 1913 - 1992 рр.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок