Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Вільгельм Фрідріх Оствальд (Ostwald) на знак визнання його розробок з каталізу, а також за дослідження основних принципів регулювання хімічної рівноваги і прискорення чи уповільнення реакцій роки життя: 1853 - 1932 рр.

Нобелівський лауреат Вільгельм Фрідріх Оствальд (Ostwald) на знак визнання його розробок з каталізу, а також за дослідження основних принципів регулювання хімічної рівноваги і прискорення чи уповільнення реакцій роки життя: 1853 - 1932 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Вільгельм Фрідріх Оствальд (Ostwald) на знак визнання його розробок з каталізу, а також за дослідження основних принципів регулювання хімічної рівноваги і прискорення чи уповільнення реакцій роки життя: 1853 - 1932 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,96 KB
Завантажень:
237
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Вільгельм Фрідріх Оствальд (Ostwald)


на знак визнання його розробок з каталізу, а також за дослідження основних принципів регулювання хімічної рівноваги і прискорення чи уповільнення реакцій
роки життя: 1853 - 1932 рр.
Німецький хімік В.Оствальд народився 2 вересня 1853 р. у Ризі (Латвія) в родині вмілого бондаря. Надзвичайно широкий діапазон інтересів проявився в Оствальда ще в ризькій гімназії. Він захоплювався хімією, фізикою, літературою і малюванням, а також грав на альті і фортеп’яно. 1872 р. він став студентом хімічного факультету Дерптського (нині Тартуського) університету, а 1876 р. одержав ступінь бакалавра і залишився в аспірантурі, займаючи одночасно посаду приват-доцента. Виявив цікавість до забутої тоді фізичної хімії. Писав магістерську роботу в Дерптському університеті. 1878 р. Оствальду присвоєно докторський ступінь за дисертацію про оптичний коефіцієнт переломлення кислотно-основних реакцій. Він викладав фізику і хімію в місцевій школі й одночасно працював асистентом у фізика А. фон Еттінгена. 1881 р. Оствальда було обрано професором хімії Ризького політехнічного інституту. Він написав ряд підручників, що зіграли важливу роль в утвердженні фізичної хімії як самостійної дисципліни. 1887 р. Оствальда було призначено першим професором фізичної хімії в Лейпцизькому університеті, де працювали Я.Вант-Гофф, Арреніус і В.Нернст. Цього року він заснував «Журнал фізичної хімії», де був редактором багато років. Засноване ним німецьке електрохімічне товариство незабаром було перетворено на Німецьке фізико-хімічне товариство Бунзена. 1890 р. він починає розглядати енергію як першооснову фізичного світу. Оствальд скептично ставиться до всіх матеріалістичних концепцій, особливо до атомно-молекулярної теорії. Він стверджує, що природні явища можуть пояснюватися перетвореннями енергії, вивів закон термодинаміки на рівень філософських узагальнень відповідно до такого підходу. 1906 р. Оствальд виходить у відставку і присвячує себе вивченню енергії кольору, а також організаторській і творчій діяльності. 1909 р. Оствальду присуджено Нобелівську премію з хімії «на знак визнання його розробок з каталізу, а також за дослідження основних принципів регулювання хімічної рівноваги і прискорення чи уповільнення реакцій», які мають велике значення не тільки для розвитку теорії, але й для практичного застосування. Це – виробництво сірчаної кислоти і синтез барвників на основі індиго; у подальшому хімія каталізу сприяла розкриттю функції фермента. В.Оствальд брав участь у роботі численних міжнародних наукових товариств, включаючи Міжнародну комісію з атомних ваг і Міжнародну асоціацію хімічних товариств. Його цікавили питання державної освіти і підготовки учених. Один із його синів, Вільгельм Вольфган Оствальд, став видатним ученим в галузі колоїдної хімії. В.Оствальд помер 4 квітня 1932 р. у власному будинку неподалік від Лейпцигу.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Вільгельм Фрідріх Оствальд (Ostwald) на знак визнання його розробок з каталізу, а також за дослідження основних принципів регулювання хімічної рівноваги і прискорення чи уповільнення реакцій роки життя: 1853 - 1932 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок