Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Лаура Джейн Аддамс (Addams) як «справжній делегат усіх миролюбних жінок світу» роки життя: 1860 - 1935 рр.

Нобелівський лауреат Лаура Джейн Аддамс (Addams) як «справжній делегат усіх миролюбних жінок світу» роки життя: 1860 - 1935 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Лаура Джейн Аддамс (Addams) як «справжній делегат усіх миролюбних жінок світу» роки життя: 1860 - 1935 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,89 KB
Завантажень:
393
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Лаура Джейн Аддамс (Addams)


як «справжній делегат усіх миролюбних жінок світу»
роки життя: 1860 - 1935 рр.
Л.Аддамс – одна з перших діячок американського соціального реформізму, пацифістка – народилася 6 вересня 1860 р. у Седервіллі у родині банкіра восьмою серед дев'яти дітей. 1877 р. Аддамс йде у Рокфордську жіночу школу, що готувала майбутніх подвижниць для місіонерської роботи, і відмінно закінчила її. Після одержання 1882 р. ступеня бакалавра Аддамс продовжує навчання в жіночому медичному коледжі у Філадельфії, але через слабке здоров'я провчилася там лише декілька місяців. Незабаром умирає батько, якого вона дуже любила, що майже на 8 років вибиває її з активного життя. 1883 р. Аддамс разом з подругою їде до Європи, де вони відвідали Тойнбі-холл - Лондонський притулок під патронатом студентів Оксфордського університету. Натхнені їхньою роботою обидві повернулися у США, маючи намір опікуватися проблемами бідняків й іммігрантів, по злиденних районах Чикаго. Продовж декількох років у Халл-хаусе вони організовували дитячі ясла, бібліотеку, гімнастичний зал, палітурну майстерню, комунальну кухню, художню студію, музей праці, а також пансіон для молодих робітників. Тут же розмістилися десятки клубів, група художників, музична школа і трупа артистів. Жителі району могли брати уроки англійської мови і літератури, кулінарії, шиття. Тисячі зубожених відвідували Халл-хаус. Заможні чиказькі філантропи надавали серйозну підтримку Халл-хаусу: тепер тут зведено тринадцять будинків, значно поліпшено стан освіти, активізовано соціальну і рекреаційну діяльність. 1893 р. Аддамс сприяла прийняттю першого закону про інспекцію фабрик. 1895 р. видано соціологічний огляд підприємств із виснажливою системою праці, густонаселених житлових кварталів тощо. З ініціативи Халл-хауса 1889 р. був створений перший у країні судовий орган у справах неповнолітніх. Аддамс використовувала свій вплив для розробки законодавства про жіночу і дитячу працю, обов'язкове навчання підлітків, додержання правил техніки безпеки. Від 1911 до 1914 р. Аддамс була віце-президентом Американської асоціації борців за виборчі права жіноцтва. 1914 р. з початком першої світової війни Аддамс брала активну участь у русі пацифістів. 1915 р. її обирають головою Жіночої партії миру. 1919 р. Л.Аддамс обирають президентом Міжнародної жіночої ліги за мир і свободу. 1931 р. Аддамс стала першою американкою, відзначеною Нобелівської премію миру, як «справжній делегат усіх миролюбних жінок світу». Вона померла від раку 21 травня 1935 року і похована в Седервіллі


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Лаура Джейн Аддамс (Addams) як «справжній делегат усіх миролюбних жінок світу» роки життя: 1860 - 1935 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок