Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Павло Олексійович Черенков (Cherenkov) за відкриття і тлумачення ефекту Черенкова роки життя: 1904 - 1990 рр.

Нобелівський лауреат Павло Олексійович Черенков (Cherenkov) за відкриття і тлумачення ефекту Черенкова роки життя: 1904 - 1990 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Павло Олексійович Черенков (Cherenkov) за відкриття і тлумачення ефекту Черенкова роки життя: 1904 - 1990 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,73 KB
Завантажень:
240
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Павло Олексійович Черенков (Cherenkov)


за відкриття і тлумачення ефекту Черенкова
роки життя: 1904 - 1990 рр.
Російський фізик П.О.Черенков народився 26 липня 1904 р. у Новій Чиглі поблизу Воронежа. Його батьки – Олексій і Марія Черенкови – були селянами. 1928 р. Павло закінчив Воронезький університет (навчався на фізико-математичному факультеті). 1930 р. він одружився з Марією Путінцевою, дочкою професора російської літератури. У них було двоє дітей. 1930 р. він стає аспірантом Інституту фізики й математики АН СРСР у Ленінграді, а 1932 р. переїздить до Москви й працює науковим співробітником у Фізичному інституті ім.П.М.Лебедєва. Під керівництвом академіка С.І.Вавилова Черенков провадить дослідження в галузі фізичної оптики. 1934 р. він відкрив нове оптичне явище, з часом назване «випромінюванням Черенкова-Вавилова». 1935 р. вже одержав кандидатський ступінь, а 1936 р. визначив фундаментальну властивість відкритого ним випромінювання і його спрямованість, що дозволило 1937 р. І.Є.Тамму та І.М.Франку створити фундаментальну теорію цього явища. Пізніше ця робота одержала назву «ефект Черенкова-Вавилова», а 1940 р. за цю роботу Черенков одержав ступінь доктора фізико-математичних наук. 1946 р. Черенков разом із Вавиловим, Таммом і Франком одержав Сталінську (згодом перейменовану на Державну) премію СРСР. 1958 р. разом із Таммом і Франком Черенков був нагороджений Нобелівською премією з фізики «за відкриття і тлумачення ефекту Черенкова». Висунута ідея використання випромінювання Черенкова-Вавилова для реєстрації заряджених часток пізніше була реалізована в створенні лічильника Черенкова, що застосовується в ядерній фізиці й фізиці часток високих енергій. Багато років Черенков завідував відділом Інституту ім. П.М.Лебедєва. Після війни він зайнявся вивченням космічних променів, беручи участь у створенні електронних прискорювачів. За участь у розробленні й створенні в Інституті ім. П.М.Лебедєва синхротрона Черенков був нагороджений удруге Державною премією 1952 р. 1959 р. він став керівником інститутської лабораторії фотомезонних процесів, де проводив дослідження з фоторозпаду гелію й інших легких ядер. 1964 р. Черенков був обраний член-кореспондентом АН СРСР, а 1970 р. – академіком. 1977 р. за цикл робіт із дослідження розщеплення легких ядер його визнано гідним Державної премії. П.Черенков мав два ордени Леніна, два ордени Трудового Червоного Прапора й інші державні нагороди. Крім науково-дослідницької діяльності, Черенков, починаючи з 1944 р., багато років викладав курс фізики в Московському інженерно-фізичному інституті. Помер П.О.Черенков 6 січня 1990 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Павло Олексійович Черенков (Cherenkov) за відкриття і тлумачення ефекту Черенкова роки життя: 1904 - 1990 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок