Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Оуен В. Річардсон (Richardson) за роботи з вивчення терміонних явищ, й особливо за відкриття закону, що носить його ім'я роки життя: 1879 - 1959 рр.

Нобелівський лауреат Оуен В. Річардсон (Richardson) за роботи з вивчення терміонних явищ, й особливо за відкриття закону, що носить його ім'я роки життя: 1879 - 1959 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Оуен В. Річардсон (Richardson) за роботи з вивчення терміонних явищ, й особливо за відкриття закону, що носить його ім'я роки життя: 1879 - 1959 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,95 KB
Завантажень:
199
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Оуен В. Річардсон (Richardson)


за роботи з вивчення терміонних явищ, й особливо за відкриття закону, що носить його ім'я
роки життя: 1879 - 1959 рр.
Англійський фізик Оуен Вілланс Річардсон народився 26 квітня 1879 р. в Дьюсбері (графство Йоркшир) у родині продавця промислових товарів Джошуа Генрі Річардсона. У віці 12 років він дістав стипендію, що давала право навчатися в середній школі Бетлі, яку він закінчив з нагородами за успіхи. 1897 р. Річардсон, здобувши повну стипендію, вступив до Триніті-коледжу при Кембриджському університеті. Заняття проходили в Кавендишській лабораторії під керівництвом Дж.Дж.Томсона. Разом з ним навчалися Ернест Резерфорд, Поль Ланжевен та інші майбутні відомі вчені. Удостоївшись почесних нагород за успіхи з фізики, хімії й ботаніки, Річардсон 1900 р. дістав ступінь бакалавра й вступив до аспірантури з фізики й хімії, а в 1902 р. був прийнятий до Триніті-коледжу. Через два роки він здобуває почесну стипендію Д.К.Максвелла й докторський ступінь в Університетському коледжі в Лондоні. 1901 р. Річардсон, спираючись на власні дослідження, сформулював емпіричний закон, встановивши залежність щільності струму насичення термоелектронної емісії від температури поверхні катода. Подальші експерименти цілком підтвердили закон Річардсона. У 1906 р. Річардсон став професором фізики Принстонського університету. Того ж року він одружився з Ліліан Мод Вільсон. У них народилися двоє синів і одна дочка. 1913 р. Річардсон був обраний членом Лондонського королівського товариства й завідувачем кафедри фізики в Кінгс-коледжі при Лондонському університеті. Для перевірки точності моделі атома, запропонованої Нільсом Бором у 1913 р., Річардсон провів ретельні спектроскопічні дослідження випромінювання збуджених атомів. Він також експериментально перевірив закон максвеллівського розподілу молекул за швидкостями й рівняння Ейнштейна для фотоефекту. Надалі Річардсон цілком присвятив себе дослідженням, а також викладацькій діяльності, яку 1924 р. довелося залишити після призначення його професором дослідницької кафедри Лондонського королівського товариства й керівником науково-дослідних робіт з фізики в Кінгс-коледжі. У 1928 р. Річардсону було присуджено Нобелівську премію з фізики «за роботи з вивчення терміонних явищ, й особливо за відкриття закону, що носить його ім'я». У 20-і й 30-і роки Річардсон опублікував серію робіт про зв'язок між фізикою й хімією на прикладі дослідження структури молекул. У 1939 р. Річардсону був дарований дворянський титул. У період Другої світової війни він займався розробкою радарних систем, електронних дослідницьких приладів, магнетронів і клістронів. 1944 р. він вийшов у відставку й оселився в Чендос-Лоджі неподалік від Альтона (графство Гемпшир), де продовжив свої дослідження структури молекул. За свою наукову діяльність він був нагороджений медаллю Х’юза Лондонського королівського товариства й визнаний гідним багатьох почесних наукових звань. Помер Річардсон у себе в будинку 15 лютого 1959 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Реферат на тему: Нобелівський лауреат Оуен В. Річардсон (Richardson) за роботи з вивчення терміонних явищ, й особливо за відкриття закону, що носить його ім'я роки життя: 1879 - 1959 рр.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок