Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Вал Логсдон Фітч (Fitch) за відкриття порушень фундаментальних принципів у розпаді К-мезонів рік народження: 1923 р.

Нобелівський лауреат Вал Логсдон Фітч (Fitch) за відкриття порушень фундаментальних принципів у розпаді К-мезонів рік народження: 1923 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Вал Логсдон Фітч (Fitch) за відкриття порушень фундаментальних принципів у розпаді К-мезонів рік народження: 1923 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,10 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Вал Логсдон Фітч (Fitch)


за відкриття порушень фундаментальних принципів у розпаді К-мезонів
рік народження: 1923 р.
Американський фізик В.Фітч, молодший з трьох дітей, народився 10 березня 1923 р. на скотарському ранчо в Черрі-Каунті (штат Небраска), неподалік від кордону Південної Дакоти. Після закінчення середньої школи В.Фітча було мобілізовано до армії і 1943 р. відряджно у складі спеціального інженерного підрозділу до Лос-Аламоса (штат Нью-Мексико) для забезпечення робіт у рамках Манхеттенського проекту – секретної програми створення атомної бомби. Англійський фізик Е.Тіттертон з британської місії в Лос-Аламосі очолив групу, до якої як лаборант увійшов і В.Фітч. Він познайомився з такими видатними фізиками, як Е.Фермі, А.Рабі, Р.Оппенгеймер, Н.Бор, Д.Чедвік і Р.Толмен. В.Фітч згадував, що тоді він навчився «не використовувати для вимірів вже наявний прилад, а віддатися вільному плинові думок і намагатися винайти спосіб вирішити задачу по-новому». В.Фітч був очевидцем першого атомного вибуху в пустелі Нью-Мексико, де його група прокладала кабель, через який було передано сигнал на вибух бомби. 1946 р. він демобілізувався, а 1948 р. одержав ступінь бакалавра наук з електротехніки в Університеті Макгілла (Монреаль) і вступив до аспірантури в Колумбійському університеті в Нью-Йорку. В.Фітч під керівництвом Д.Рейнуотера підготував дисертацію про мезоатоми. Навчаючись в аспірантурі, він одночасно стає викладачем фізики в тому ж університеті. 1954 р. він захистив докторську дисертацію, а потім викладав фізику в Принстонському університеті, де 1960 р. В.Фітч і Д.Кронін разом з Д.Кристенсоном (студентом Кроніна) і фізиком з французького Центру ядерних досліджень Р.Турле виконали експеримент у Брукхейвенській національній лабораторії на Лонг-Айленді (Нью-Йорк) з вивчення нейтральних К-мезонів (каонів). 1964 р. В.Фітч разом з Д.Кроніним виявили рідкісний випадок розпаду нейтрального каону, який свідчив про порушення СР-інваріантності в слабких взаємодіях. В.Фітчу і Д.Кроніну було присуджено Нобелівську премію з фізики 1980 р. «за відкриття порушень фундаментальних принципів у розпаді К-мезонів». 1949 р. він одружився з Елізою Каннінгхем. У них народилося два сини. Через чотири роки після смерті першої дружини В.Фітч одружився з Дейзі Харкер, у якої було троє дітей від попереднього шлюбу. З дитячих років він любив відпочивати на природі, слухати класичну музику і на дозвіллі займатися вирощуванням карликових дерев. В.Фітч – член Американського фізичного товариства, Національної академії наук США. Протягом 1970-1973 рр. він був членом Американської асоціації сприяння розвитку науки і членом Консультативного комітету з науки при президентові США. Серед отриманих ним нагород і відзнак – премія з науки Дослідницької корпорації Америки (1968), премія з фізики Ернеста Орландо Лоуренса Комісії з атомної енергії США (1968) і медаль Джона Прайса Уезерілла Франклінівського Інституту (1976).


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Реферат на тему: Нобелівський лауреат Вал Логсдон Фітч (Fitch) за відкриття порушень фундаментальних принципів у розпаді К-мезонів рік народження: 1923 р.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок