Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> ПАНІВ Андрій Степанович Український літератор, науковець, педагог, видавець

Загрузка...

ПАНІВ Андрій Степанович Український літератор, науковець, педагог, видавець

Назва:
ПАНІВ Андрій Степанович Український літератор, науковець, педагог, видавець
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,62 KB
Завантажень:
419
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
ПАНІВ Андрій Степанович
Український літератор, науковець, педагог, видавець
Народився ЗО вересня 1899 р. в с. Проруб (нині у складі м. Білопілля Сумської області) в родині волосного писаря. Закінчив Курську вчительську семінарію та Харківський інститут народної освіти (1925). У 1918—1920 рр. вчителював у залізничних школах на станціях Лиман та Ізюм Північно-Донецької залізниці. Згодом повернувся в с. Коров’яківці, де колись сам здобував початкову освіту, й очолив місцеву школу.
1921 р., після вступу до Харківського інституту народної освіти, працював у місцевій школі. Почав друкуватися в щомісячнику «Плуг». У 1921 р. в газеті «Селянська правда» надрукував вірш «Посуха», після чого дістав від редакції пропозицію вести сторінку «Боротьба з не писемністю». 1923 р. обіймав посаду відповідального секретаря журналу «Сільськогосподарський пролетар» — друкованого органу Південного бюро ЦК Всеросійської професійної спілки робітників землі й лісу.
У другій половині 20-х років викладав курс історії української літератури в Харківському інституті народної освіти. З початку 30-х років працював науковим співробітником Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка.
Цей період був позначений жорстким тиском на українську культуру з боку влади. За вірш про Дніпрельстан на А. Пані-ва було навішано ярлики баптиста, дрібнобуржуазного інтелігента, міщанина. З часом цим ярликам почали надавати політичного характеру, внаслідок чого 6 грудня 1934 р. його було заарештовано й засуджено на десять років ув’язнення в таборах.
А. Панів — автор низки навчальних посібників. Разом із Т. Винником і М. Плевако підготував і видав читанку для старших груп дитячих установ — «В боротьбі», де було зібрано найкращі твори українських письменників. Підготував також підручник для учнів 5 класу трудової школи «Робоча книжка з української мови та літератури», посібник для бібліотечки учня «Початок усіх початків. Будова і властивості матерії», «Світознавство».
Художню літературну спадщину найяскравіше характеризують видані у другій половині 20-х років збірка ліричних новел «Село» (1925), дитяча книжка «Як звірі хату будували», збірки поезій «Вечірні тіні» (1927) та «Безмеж» (1933), збірка оповідань «Христя» (1928).
Помер 9 жовтня 1937 р. Реабілітований у 1956 р.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Реферат на тему: ПАНІВ Андрій Степанович Український літератор, науковець, педагог, видавець

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок