Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> ГОРДІЄНКО Єгор (Юрій) Степанович Перший голова земської уїзної управи, перший міський голова м. Харкова

Загрузка...

ГОРДІЄНКО Єгор (Юрій) Степанович Перший голова земської уїзної управи, перший міський голова м. Харкова

Назва:
ГОРДІЄНКО Єгор (Юрій) Степанович Перший голова земської уїзної управи, перший міський голова м. Харкова
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,38 KB
Завантажень:
251
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
ГОРДІЄНКО Єгор (Юрій) Степанович
Перший голова земської уїзної управи, перший міський голова м. Харкова
Народився у 1812 р. в м. Охтирці (нині Сумська область) . в сім’ї поміщика. Навчався в Охтирському повітовому училищі, потім у Харківській першій гімназії і, за бажанням батька, вже з 3 класу мусив утримувати себе сам, займаючись переписуванням паперів та репетиторством. 1832 р. з відзнакою закінчив медичний факультет Харківського університету, а у 1833—1858 рр. працював у ньому.
Завершивши роботу в університеті за вислугою років, активно включився в громадську діяльність. Упродовж 60—70-х років ім’я Є. Гордієнка було широковідоме в комітетах із селянської реформи, в новому суді, у новоствореному земстві, в реформованому міському самоврядуванні.
Є. Гордієнко вперше дослідив слов’янські солоні озера й видав перший науковий їх опис, започаткував у Харкові нову галузь промисловості: за його ініціативи у 1843 р. було споруджено завод штучних мінеральних вод. Великих зусиль доклав до створення в Харкові технологічного інституту, розвитку ремісничих промислів.
Як земський діяч вів настійну боротьбу з негараздами на Курсько-Харківсько-Азовській залізниці, банківськими зловживаннями. Підготував доповідь щодо необхідності організації господарської справи на засадах місцевого самоврядування. Перебуваючи на посаді міського голови, брав активну участь у благоустрої міста.
Є. Гордієнко відомий також широкою культурно-освітньою діяльністю. Велику увагу він приділяв розвитку грамотності селянського населення Харківської губернії, створив мережу початкових земських шкіл. З його ініціативи Харківська міська дума порушила перед урядом клопотання щодо вжиття заходів проти пияцтва. В результаті в 1883 р. половину питних закладів було закрито.
Є. Гордієнко заповів рідному університету літературно-наукові праці і книги, передав Харківському земству значні матеріальні кошти на розвиток народної освіти.
Помер у 1897 р.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Реферат на тему: ГОРДІЄНКО Єгор (Юрій) Степанович Перший голова земської уїзної управи, перший міський голова м. Харкова

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок