Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Кеннет Джозеф Ерроу (Arrow) за новаторський внесок у загальну теорію рівноваги і теорії добробуту рік народження: 1921 р.

Загрузка...

Нобелівський лауреат Кеннет Джозеф Ерроу (Arrow) за новаторський внесок у загальну теорію рівноваги і теорії добробуту рік народження: 1921 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Кеннет Джозеф Ерроу (Arrow) за новаторський внесок у загальну теорію рівноваги і теорії добробуту рік народження: 1921 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,78 KB
Завантажень:
124
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Кеннет Джозеф Ерроу (Arrow)


за новаторський внесок у загальну теорію рівноваги і теорії добробуту
рік народження: 1921 р.
Американський економіст К.Ерроу народився 23 серпня 1921 р. у Нью-Йорку в родині Гаррі й Ліліан Ерроу. Навчався в Сіті-коледжі у Нью-Йорку, який закінчив 1940 р. зі ступенем бакалавра зі спеціальних наук, спеціалізуючись переважно з математики. Вступивши того ж року до Колумбійського університету, Ерроу 1941 р. одержує магістерський ступінь з математики. Потім під впливом економіста-статистика Г.Хотеллінга переходить на відділення економіки для продовження навчання в аспірантурі. Друга світова війна перервала навчання Ерроу в університеті: від 1942 до 1946 р. він був офіцером метеослужби в американських ВПС. Перша опублікована робота Ерроу «Про оптимальне використання вітрів для планування польотів» цілком базувалася на досвіді військових спостережень під час служби. Від 1946 до 1949 р. він продовжує навчання в аспірантурі Колумбійського університету, одночасно працюючи молодшим дослідником, а потім і асистентом-професором в Комісії Колза з економічних досліджень у Чиказькому університеті. Тут у співробітництві з Т.Купмансом, Дж.Маршаком й іншими економістами в галузі теорії ігор і математичного програмування ним підготовлено роботи з теорії соціального вибору і проблем оцінки ефективності за Парето. 1949 р. Ерроу виконує обов'язки асистент-професора з економіки у Стенфордському університеті, де стає згодом професором економіки, статистики і досліджень операцій; тут учений залишався до 1968 р., після чого перейшов на посаду професора економіки до Гарвардського університету. Протягом 1974-1979 рр. він був професором університету у Гарварді. 1980 р. Ерроу – професор економіки і досліджень операцій у Стенфорді. Найбільшу популярність Ерроу принесла його перша книга «Соціальний вибір і індивідуальні цінності» (1951), в основу якої було покладено його докторську дисертацію. Спираючися на попередні роботи в цій галузі П.Сам'юелсона й економіста Г.А.Бергсона, Ерроу намагався сформулювати умови, за яких на основі індивідуальних чи групових переваг можуть бути одержані узгоджені рішення в економіці. У співдружності з іншими економістами Ерроу багато і плідно працював над проблемами загальної рівноваги. Відома сьогодні канонічна модель загальної рівноваги, розроблена Ерроу, була вперше викладена 1954 р. у статті «Існування рівноваги для конкурентної економіки». Згодом модель було модифіковано, вдосконалено іншими економістами, а завершену форму вона одержала в книзі Ж. Дебре «Теорія вартості». 1972 р. К.Ерроу поділив Нобелівську премію з економіки з Дж.Хіксом «за новаторський внесок у загальну теорію рівноваги і теорії добробуту».


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Реферат на тему: Нобелівський лауреат Кеннет Джозеф Ерроу (Arrow) за новаторський внесок у загальну теорію рівноваги і теорії добробуту рік народження: 1921 р.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок